Si nechutná! Blogerka fotkami bez mejkapu rozhádala svet

Si nechutná! Blogerka fotografiami bez mejkapu rozdvojila svet
Foto: Youtube/MyPaleSkin

NEW YORK 3. júla (WEBNOVINY) – Mladá Američanka Em Ford si pred rokom na YouTube založila vlastný kanál, na ktorý nahrávala inštruktážne videá týkajúce sa líčenia a krásy. Keďže amatérsku vizážistku už roky trápi akné, diváčkam na blogu My Pale Skin dávala rady, ako nepekné vyrážky ukryť pod púdrom a mejkapom. „Pustila som sa do toho, aby som si vybudovala sebavedomie, našla priateľov a naučila sa mať rada samú seba,“ uviedla blogerka.

Si nechutná! Blogerka fotografiami bez mejkapu rozdvojila svet
Foto: Youtube/MyPaleSkin

Po tom, ako na internet pridala desiatky inštruktážnych videí, sa rozhodla pre odvážny krok. „Pred tromi mesiacmi som na sociálne médiá začala posielať moje fotografie bez mejkapu. Medzitým moju tvár komentovalo 100-tisíc ľudí. Nasledujúce video obsahuje skutočné komentáre, ktoré ľudia nechali pri fotografiách,“ napísala Em v najnovšom videu, ktoré sa na internete stalo hitom.

Video, ktoré pomenovala You are Disgusting (Si nechutná), zachytáva komentáre bezcitných ľudí, ktorí sa ukrývali pod rôznymi prezývkami.

„Nemôžem sa na ňu ani len pozrieť.“

„Jej tvár je taká škaredá.“

„Umyla si niekedy tvár?“

„Hnusné, nechutné, strašné.“

„Predstavte si, že by ste sa ráno vedľa nej prebudili.“

Podobné komentáre nemali konca. Blogerka si počas videa na tvár nanáša nové vrstvy mejkapu, na záver si ho však zotrie.

„Si krásna. Nedovoľ nikomu, aby ti tvrdil opak. Ani sebe,“ píšem Em na záver videa, ktoré dokazuje, ako nerealistické štandardy krásy a falošne dokonalé fotografie v magazínoch môžu zničiť krehké sebavedomie ľudí.

Najnovšie video, pod ktorým sa objavili stovky pozitívnych komentárov, si za necelý deň stihlo pozrieť takmer 1,5 milióna ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom