Foto: Silný vietor vyvalil strom, spadol na žiakov základnej školy a zabil 14-ročného chlapca

silný vietor, pád stromu, Nitra
V Nitre vplyvom silného vetra spadol strom na žiakov základnej školy na prechádzke, pričom na mieste zomrel 14-ročný chlapec. Foto: HAZZ (www.facebook.com).
  • aktualizované 30. septembra 16:43

V Nitre vplyvom silného vetra spadol strom na žiakov základnej školy na prechádzke, pričom na mieste zomrel 14-ročný chlapec. Prvé informácie z miesta tragédie hovorili o úmrtí 14-ročného dievčaťa.

Dve deti skončili v nemocnici

Na prechádzke bolo v tom čase osem detí zo Základnej školy Topoľová, dve ďalšie so zraneniami previezli do nemocnice.  Nehoda sa stala v pondelok popoludní na cyklotrase pri futbalovom štadióne pod Zoborom v Nitre. Záchranári prijali informáciu o zavalení maloletých osôb spadnutým stromom o 12:12.

Hovorkyňa Záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová potvrdila, že jednému z detí už vyslaní záchranári pomôcť nedokázali, pretože jeho zranenia boli nezlučiteľné so životom. Ďalšie dve zranené deti po ošetrení previezli do nemocnice.

Pozemky patria cirkvi

Udalosť označil za obrovskú tragédiu aj primátor Nitry Marek Hattas. „Chcel by som vyjadriť úprimnú sústrasť rodičom chlapca. Príčiny nešťastia sú predmetom vyšetrovania. V tomto momente vieme povedať, že pozemky, na ktorých stál strom, nie sú majetkom mesta,“ povedal na stretnutí s novinármi.

Podľa informácií agentúry SITA patria pozemky cirkvi. Kto mal v kompetencii starostlivosť o stromy, ukáže ďalšie preverovanie.

Slovensko v pondelok bičoval silný vietor, meteorológovia vydali pre celú krajinu aj výstrahu prvého stupňa, ktorá platila až do 19:00. Silno fúkalo aj na horách v celom Žilinskom kraji a tiež na horách v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Považská Bystrica, Púchov, Trenčín a Poprad.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom