SKA Petrohrad je krok od finále západnej konferencie KHL

Khl_hokej
Petrohradu budú v zostave chýbať hráči. Foto: ska.ru

CHABAROVSK 11. marca (WEBNOVINY) – SKA Petrohrad je blízko k postupu do finále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), v pondelok zvíťazil na ľade Severstaľu Čerepovec 4:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedie už 3:0.

Petrohradčania položili základ úspechu v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Moskovské Dinamo sa proti mestskému rivalovi CSKA znova ujalo vedenia v sérii, keď ho zdolalo doma 3:2 po predĺžení.

Rozhodujúci gól strelil v 72. min Konstantin Gorovikov. Dinamo vedie 2:1 na zápasy.

Vo finále Pohára nádeje na seba narazia Dinamo Riga a Amur Chabarovsk. Rižania v pondelok vyhrali v Minsku nad miestnym Dinamom tesne 1:0 a celú sériu hladko 3:0.

Amur prehral vo štvrtom zápase s Avtomobilistom Jekaterinburg 2:3 po predĺžení, pri rozhodujúcom góle asistoval slovenský útočník hostí Rastislav Špirko. Keďže séria sa skončila nerozhodne 2:2, na rad prišli samostatné nájazdy. V nich o postupe do finále rozhodol Nikita Gusev, ktorý skóroval ako jediný.

Výsledky pondelkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Západná konferencia – 2. kolo play-off – tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Severstaľ Čerepovec – SKA Petrohrad 0:4 (0:3, 0:1, 0:0) – stav série: 0:3

Góly: 8. Ramstedt (Panarin), 10. Varnakov (Alexandrov), 13. Burdasov (M. Afinogenov, Kalinin), 22. Nepriajev (Kalinin, Kučerjavenko)

Dinamo Moskva – CSKA Moskva 3:2 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 – 1:0) – stav série: 2:1

Góly: 2. Derľuk (Gorovikov), 43. Jalasvaara (Mosaľov, Kvapil), 72. Gorovikov (Kasjančuk) – 13. Prochorin (Kugryšev), 19. Kvaša (A. Radulov, I. Radulov)

Pohár nádeje 2013 – semifinále – tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Amur Chabarovsk – Avtomobilist Jekaterinburg 2:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1) – konečný výsledok série: 2:2, rozhodujúce sam. nájazdy: 1:0

Góly: 12. Litovčenko (Tarasov, Juňkov), 55. Jaakola (Bilalov) – 24. Triamkin (Savčenko, Malynich), 25. Malynich (Savčenko), 49. Makejev (ŠPIRKO, Simakov)

O postupe Amuru rozhodol v nájazdoch Nikita Gusev.

Dinamo Minsk – Dinamo Riga 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) – konečný výsledok série: 0:3

Gól: 35. Skvorcovs (Cibulskis, Szczechura)