Skalica, Slovan a Košice sa držia stále na čele extraligy

Kosice zvolen
Zľava: Milan Jurík zo Zvolena a Peter Bartoš z Košíc v zápase 29. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - HKm Zvolen. Košice, 9. december 2011. Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) – Výsledky 29. kola slovenskej hokejovej extraligy.

MHC Mountfield Martin – Dukla Trenčín 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Martin trencin

Prvých desať minút sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Hostia v 5. min pohrozili, keď Mikula lišiacky obišiel bránku, ale jeho strela tesne minule bránku Šimka.

V 12. min v presilovky Važan v dobrej šanci netrafil bránku súpera. Šťastie mali Trenčania v 14. min keď Kriška trafil len žŕdku Šimkovej bránky.

V oslabení potom ušiel V. Škoda, ale Kriška jeho prihrávku nečakal a zahodil ponúknutú šancu. V 19. min domáci gólman M. Šimko vynikajúco zlikvidoval tvrdú strelu Tvrdoňa.

Úvod druhej tretiny patril domácim. V 25. min V. Škoda v skrumáži neprepasíroval puk do siete. V 29. min mal šancu Galamboš, no ani on neskóroval. O minútu neskôr M. Filo nebezpečne vystrelil, ale Šimko previedol pekný zákrok. Vzápätí Šimka vyskúšal T. Radulay, ale neuspel. V 33. min Kriška prudko vystrelil a V. Kováč len sledoval jeho strelu ponad bránku. V 37. min mali šancu obe mužstvá, za hostí A. Šťastný a za domácich Murček neuspeli.

III. tretina, predĺženie a samostatné nájazdy

V III. tretine hrali obe mužstvá veľmi opatrne. V 49. min mal veľkú šancu domáci Važan, no nevyužil ju. V 53. min trenčiansky sa Tybor predral cez celú martinskú obranu, ale snaženie nedotiahol do gólového zakončenia. V závere riadneho hracieho času ma možnosť rozhodnúť hosťujúci M. Filo, ale ani on sa nezapísal do streleckej listiny.

V predlžení Kriška nebezpečne vystrelil, ale brankár V. Kováč bol na mieste. Na druhej strane domácich podržal Šimko, keď vykryl Habšudovu prudkú strelu. V nájazdoch domáci neuspeli ani raz, na strane Trenčanov sa presadili Fabuš a Melichárek.

Ladislav Spišiak (tréner Martina): „Musím pochváliť svojich chlapcov. Už pred zápasom som vedel, že bude veľmi ťažký. Od svojich hráčov som chcel, aby nedostali gól a chlapci to splnili. Priznávam, že Trenčín bol o niečo lepší.“

Dušan Gregor (tréner Trenčína): „Bol to taktický súboj, nám akosi „nešli nohy“ a viazla nám kombinácia. V druhej a hlavne v tretej tretine sme už mali navrch my a nájazdy sú vždy lotéria.

Rozhodujúci sam. nájazd Fabuš

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov (Rus.), D. Konc – M. Orolin, Smrek, 1313 divákov

Martin: M. Šimko – Drgoň, Mocek, Zukal, Martin Výborný, Matejka, Brcko, Tupý, Škumát – J. Markovič, Galamboš, Michal Važan – Kriška, V. Škoda, Macejka – Miroslav Ižvolt, Murček, Sobota – J. Cíger, Zeliska, Vartovník

Trenčín: V. Kováč – Habšuda, Trefný, M. Biro, Gabriš, Štindl, E. Bednár, Hlubuček, Bobček – P. Fabuš, Sojčík, Melichárek – Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň – O. Mikula, A. Šťastný, M. Filo – Radulay, P. Kopecký, Lelkeš

MsHK DOXXbet Žilina – HC Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Zilina slovan

Prvá tretina bola vyrovnaná, bojovalo sa o každý kúsok ľadu. V úvodných minútach mala navrch Žilina, potom pridal a dominoval Slovan. Oba tímy si vytvorili niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale či už domáci M. Laco alebo hosťujúci Konrád si udržali čisté konto.

V úvode druhého dejstva M. Bakoš nevyužil zaváhanie Dlouhého a jeho nájazd domáci gólman kryl. Žilina potom mala dvakrát početnú prevahu, ale prvú nevyužila a v druhej Kudělka strelou od modrej čiary otvoril skóre. V polovici stretnutia mohol zmeniť výsledok stretnutia bývalý hráč Žiliny Bulík, ale domáci gólman bol opäť pozorný. V závere druhej časti hostia pri vlastnom oslabení strelili vyrovnávajúci gól, Kudrna unikol domácim hráčom a M. Laco bol bezmocný.

V tretej časti podobne ako v druhej mal hneď v úvode dobrú streleckú príležitosť M. Bakoš, ale brankár Žiliny bol pozorný. V 47. min mal ďalšiu šancu obranca Slovana Štajnoch, ale svoju príležitosť nevyužil. Domáci mohli odpovedať Richardom Hunom, ten však neuspel. V 57. min sa Slovan ujal vedenia, M. Bakoš aj s trochou štastia poslal puk za Lacov chrbát. Následné vylúčenie Bohunického potrestali domáci už po piatich sekundách, keď kapitán domácich D. Devečka prestrelil Konráda.

Po opatrnom predĺžení sa o víťazovi rozhodlo v samostatných nájazdoch, v ktorých boli lepší hostia. Prvý nájazd premenil Štajnoch, potom Lipiansky. Keďže Sivák ani Smotrila neuspeli, Slovan si zo Žiliny odniesol dva body.

Milan Jančuška (tréner Žiliny): „Odohrali sme dobré stretnutie. V prvej tretine sa viac korčuľovalo, no bez výraznejších šancí. V druhej sme mali trochu navrch, no dostali sme gól pri vlastnom tlaku. V poslednej časti mal viac z hry Slovan, podarilo sa nám vyrovnať a samostatné nájazdy, to už je vabank. Chcel by som poďakovať hráčom za získaný bod.“

Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): „Žilina začala aktívnejšie, my sme sa len pomaly dostávali do tempa. Potom sme však zvýšili dôraz, najmä v druhej tretine sme mali viac šancí a mohli sme rozhodnúť už v riadnom hracom čase. Víťazstvo sme si pripísali až v samostatných nájazdoch, ktoré sú pre každé mužstvo vabankom.“

Góly: 27. Kudělka (Sivák, Richard Huna), 59. D. Devečka (Sivák) – 39. A. Kudrna (Švarný), 57. M. Bakoš (M. Bartánus, Bulík), rozhodujúci nájazd Štajnoch

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gašparík – Korba, Bogdaň, 1883 divákov

Žilina: M. Laco – D. Devečka, Kudělka, Krčula, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Niník – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, V. Nemec, T. Sýkora – M. Drevenák, Michajlov, Smotrila – Stupka, Linet, Kubiš

Slovan: Konrád – L. Bohunický, Drgoň, Švarný, Štajnoch, I. Ďatelinka, P. Frühauf, L. Kozák – D. Buc, Preisinger, D. Skokan – Šatan, Lipiansky, L. Hudáček – M. Bartánus, Bulík, M. Bakoš – A. Kudrna, M. Sloboda

HC Košice – HKm Zvolen 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

V úvodných minútach bola aktivita na strane Košíc.

Prvú nepríjemnú strelu vyslal Mlynarovič, ale Sáblík bol pozorný. V presilovke v 7. min našiel Zálešák ideálne Bartoša, ale ten sa zblízka nepresadil.

V 12. min v presilovke sa o vedúci gól márne pokúšal Dravecký. Sáblík inkasoval až v 18. min, keď sa po chybe vo zvolenskej defenzíve dostal k puku S. Gron prihral Jenčíkovi, a ten otvoril strelecký účet stretnutia. Vyrovnanie mal na hokejke hosťujúci Brabenec, ale pri presilovke ani na trikrát neprekonal Hyláka. V záverečných sekundách prvej tretiny sa nepresadil z ideálnej pozície Dravecký.

V 29. min hral Zvolen presilovku a Otčenáš sa popri Šedovi dostal až pred Hyláka a vyrovnal – 1:1. V polovici stretnutia mal možnosť Marek Slovák a po ňom Čurilla. V 33. min si Marcel Haščák obhodil už ležiaceho brankára Sáblíka a dostal svoj tím do vedenia. Vymazať jednogólové manko sa pokúšal Juraško, ale Hylák bol pozorný. Po ideálnej prihrávke Zálešáka sa Bartoš ocitol zoči-voči Sáblíkovi a prekonal ho – 3:1.

V úvode tretej tretiny mieril domáci Miklík iba do žŕdky. Kontaktný gól Zvolena dal v 51. min nepokrytý L. Jurík. Upokojiť svoj tím mohol Dravecký a po ňom Zálešák. Vyrovnanie viselo vo vzduchu po šanci Zuzina v 55. min a rovnako ako aj možnosti Slováka. Zvolen si aj napriek takmer dvojminútovej hre bez brankára v Košiciach predlženie nevynútil a prehral 2:3.

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): „Z našej strany bola nervózna tretia tretina, v jej úvode sme nastrelili žŕdku. Potom sme inkasovali gól po individuálnej chybe a až do konca to bol potom nervák. Našťastie sme to ubránili.“

Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): „Do zápasu sme nastupovali s defenzívnou taktikou po predchádzajúcich nie najvydarenejších zápasoch. Dve tretiny to bolo vyrovnané akurát domáci boli v koncovke efektívnejší. V tej tretej sme boli aktívnejší, vytvorili sme si príležitosti. Na dojem sa však nehrá, rozhodujúce sú góly, napriek tomu že sme prehrali, musím chlapcov pochváliť.“

Góly: 14. Jenčík (S. Gron), 33. Marcel Haščák (Šeda, Mlynarovič), 37. P. Bartoš (Zálešák, Martin Chovan) – 29. Otčenáš (Ťavoda), 51. L. Jurík (V. Baláž, Otčenáš)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 0:1 , oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Višňovský – Valach, Zvrškovec, 5392 divákov

Košice: Hylák – J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, M. Novák, Martin Chovan – Dravecký, Zálešák, P. Bartoš – Michel Miklík, S. Gron, Jenčík – Spilar, D. Pašek, E. Piatak – Marcel Haščák, Jokeľ, Mlynarovič

Zvolen: Sáblík – Ťavoda, Marek Ďaloga, Vantroba, Juraško, J. Mucha, Hraško, Korhonen, Pokovič – Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž – Marek Slovák, Brabenec, Čurilla – Zuzin, Trochta, Škvaridlo – Ihňato, M. Jurík, Síkela

HC’05 Banská Bystrica – HK Nitra 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)

Bystrica nitra

V Banskej Bystrici sa hral zaujímavý a pomerne rýchly hokej s množstvom gólových situácii. Do vedenia išli domáci v 5. min, keď Jokila prihral Kútnemu, ten išiel sám na Čiliaka a blafákom ho prekonal.

O necelé dve minúty neskôr hostia odpovedali, puk po Fojtíkovej prihrávke z ľavej strany usmernil za Kostúra útočník Mašlonka.

Banskobystričania využili presilovku v 11. min, tentoraz z ľavej strany Tománek prihrával puk na Jabrockého a ten sa presadil pri vzdialenejšej žrdi – 2:1. V 16. min mohol skórovať staronový hráč v domácom drese Hvila, ktorý dvakrát neúspešne preveril gólmana Nitry. Najväčšiu šancu spálil v 18. min Kristoffersson, v presilovke nedal puk do odkrytej bránky.

V druhej tretine to Banskobystričanom vyšlo v presilovke štyroch proti trom, keď sa obranca M. Grman presadil strelou z pravého kruhu – 3:1. Hostia však ožili, v polovici zápasu ešte Mašlonka v šanci zaváhal, keď nemieril presne, ale po vyhratom buly M. Štefanku sa v 31. min švihom presadil G. Saliji. Domáci odpovedali o 73 sekúnd neskôr, keď Jabrocký aj napriek faulu M. Baču strieľal spoza kruhov presne k žrdi. M. Grman potom „odmietol“ dve šance, mohol streliť druhý gól, ale Čiliaka neprekonal. Domáci nevyužili presilovku, a keď z trestnej vykorčuľoval M. Štefanka, tak po prihrávke Mašlonku sa skúsený hokejista Nitry napokon presadil v sóle a znížil na 4:3. Domáci však opäť odskočili, po nevyužitej šanci Valčáka sa potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš, trestal Hvila švihom z spomedzi kruhov, puk išiel pod hornú žŕdku.

V tretej tretine neprišiel očakávaný nápor Nitranov, viac z hry mali domáci. V tlačenici pred Čiliakom sa Banskobystričania nepresadili a na opačnej strane mohol skórovať Valčák. V 53. min Bambúch obišiel bránku a Jokila sa nepresadil zoči-voči gólmanovi Nitry. V závere to domácim vyšlo – Tománek sa hral s pukom, po strate ho opäť získal, poslal pred bránu Hvilovi, ktorý nezaváhal a zvýšil na konečných 6:3.

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Konečne sme po dlhej dobe odohrali zápas, v ktorom sme stále viedli, hoci súper nepríjemne doťahoval, no stále sme dokázali odraziť jeho snahu. Som rád, že nové posily sa ukázali vo veľmi dobrom svetle a rozhodli nám zápas. Rovnako ma teší, že máme tri body, lebo postavenie v tabuľke je veľmi nepríjemné a body musíme zbierať hlavne doma.“

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): „Prišli sme sem s cieľom uhrať iný výsledok. Chceli sme sa popasovať s neúspešnými výsledkami a zmenami v tíme o lepší výsledok. Nepodarilo sa nám to, veľkú úlohu zohrali naše časté oslabenia. Dostali sme v nich aj dva góly a stáli nás veľa síl, a to hlavne u kľúčových hráčov. Druhou vecou bolo, že keď sme sa dali kontaktný gól, nasledoval pomerne lacný gól do našej bránky a súper nám zase odskočil.“

Góly: 5. V. Kútny (Jokila, Bambúch), 11. Jabrocký (Tománek, Hvila), 25. M. Grman (Hvila, Cebák), 32. Jabrocký (Cebák), 39. Hvila (M. Grman, Paľov), 59. Hvila (Tománek) – 7. Mašlonka (Fojtík), 31. G. Saliji (M. Štefanka), 37. M. Štefanka (Mašlonka)

Vylúčení: 4:11 na 2 min, navyše: G. Saliji a Valčák (obaja Nitra) obaja 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Gajan, Gavalier, 1349 divákov

Banská Bystrica: Kostúr – Cebák, Brňák, Paľov, M. Grman, Kubka, Bambúch, Cunik – Tománek, Jabrocký, Hvila – Kristoffersson, Heizer, M. Kokavec – Marcinek, Jokila, V. Kútny – Nemček, Češík, Lamper

Nitra: Čiliak – Rais, Ďurák, Kružík, Kapčák, Pavol Gurčík, M. Hruška, Árvay, König – G. Saliji, P. Barinka, M. Štefanka – Mašlonka, Valčák, Fojtík – S. Saliji, T. Hrnka, H. Ručkay – Šumichrast, Martin Segľa, Púchovský

Skalica poprad

Skaličania začali na domácom ľade dobre a už v 5. min sa ujali vedenia zásluhou presného zásahu J. Hrušku po spolupráci s Pálffym a R. Školiakom.

Vzápätí trafil Jaborník žŕdku a pred prvou sirénou neuspeli ani Šmach, T. Višňovský a Lušňák.

V popradskom drese mal najväčšiu šancu v úvodnom dejstve Koskinen. Ďalšie dva góly pridala Skalica v úvode druhého dejstva, keď Pálffy už v 23. sekunde prekonal Šimonoviča a v 25. min sa to podarilo aj Holovičovi. V ďalšom priebehu druhej časti sa síce hráči oboch tímov snažili pridať ďalšie góly, ale aj najväčšie šance zostali nevyužité.

Už na 4:0 zvýšil v 45. min T. Višňovský po spolupráci s Lušňákom. Čestný úspech Popradu zaznemanel v 53. min v presilovej hre Koskinen, ktorý za Lakosilov chrbát usmernil strelu Kuľhu. Skalica si domácim triumfom nad Popradom udržala pozíciu lídra tabuľky Tipsport extraligy.

HK 36 Skalica – HK AutoFinance Poprad 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 5. J. Hruška (R. Školiak, Pálffy), 21. Pálffy (J. Hruška, R. Školiak), 26. Holovič (Kutálek, Šátek), 45. T. Višňovský (Lušňák) – 53. Koskinen (Kuľha, Vandas)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga – Bundil, Brath, 2336 divákov

Skalica: Lakosil – Vyrúbalík, Šmach, Srnec, Kloz, Karlíček, Gula, T. Magušin, Jaborník – Pálffy, R. Školiak, J. Hruška – Obdržálek, Lušňák, T. Višňovský – Kutálek, Holovič, M. Šátek – J. Jurík, Klejna, Konečný

Poprad: Šimonovič – D. Brejčák, R. Suchý, Fabian, D. Kramár, Kovačevič, M. Šterbák, Jáchym, Malina – Vandas, Koskinen, Kuľha – A. Kroták, Kmiť, Vaic – P. Svitana, Paločko, Rapáč – Škovira, Kraft, Gellerstedt

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2011/2012 po piatkových zápasoch 29. kola:

HK Orange 20 10 0 0 1 0 0 9 15:41 2

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body)