Skalica zdolala slovenskú dvadsiatku 4:1

HK 36 Skalica
HK 36 Skalica Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Výsledok vloženého zápasu druhého kola Tipsport extraligy.

HK 36 Skalica – HK Orange 20 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Góly: 15. R. Konečný, 49. Pálffy (M. Bartánus, Vyrúbalík), 53. R. Školiak (Pálffy), 56. Pálffy (Vyrúbalík) – 24. Klimčík (Fekiač)

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – J. Tvrdoň, Návratek, 1132 divákov

Skalica: Kotvan – P. Trška, Vyrúbalík, L. Kozák, L. Gabriš, I. Jankovič, J. Barák, Jaborník, M. Srnec – Pálffy, R. Školiak, M. Bartánus – R. Konečný, Holovič, T. Višňovský – Kutálek, Stieler, Šátek – Klejna, M. Romančík, J. Jurík

HK Orange 20: P. Romančík – Korím, Luža, Buri, M. Bednár, Rusina, Nechala, Mikéska, Pospíšil – Klimčík, Fekiač, A. Lipovský – D. Hudec, Bíreš, Uhrík – B. Mráz, Boltun, Podsedlý – Korytko, Fujerík, Klučiar

Skalica kosice

V úvode duelu sa hral opatrný hokej s množstvom nepresností na oboch stranách. Divákov na tribúnach zaujala individuálna akcia Stielera v polovici I. tretiny, no hosťujúci brankár P. Romančík kapituloval až v 15. min, keď na dvakrát prekonal R. Konečný.

Na začiatku druhej časti M. Bartánus tesne minul odkrytú bránku HK Orange 20. V 24. min sa hosťom podarilo vyrovnať. K puku sa dostal Fekiač, pred bránkou našiel voľného Klimčíka a ten bez problémov prekonal Kotvana – 1:1. Zverencov trénera Ernesta Bokroša mohli dostať Podsedlý s Burim, no situáciu napokon vyriešil obranným zákrokom Barák. Tempo hry sa stupňovalo a pred druhou sirénou mal gól na hokejke skúsený Pálffy, no gólman P. Romančík dobre zasiahol.

V tretej časti Korytko trafil žŕdku skalickej bránky a neskôr aj gólmana Kotvana. Druhý gól Skalice pridal v 49. min Pálffy, ktorý sa najlepšie zorientoval pred bránkou hostí. O štyri minúty neskôr sa Skaličania tešili z ďalšieho presného zásahu po kombinácii Pálffyho s R. Školiakom. Hosťujúci D. Hudec mohol vzápätí skorigovať, ale definitívnu podobu výsledku dal po individuálnej akcii Pálffyho.

Peter Oremus (tréner Skalice): „Po zlom vstupe do sezóny bolo pre nás veľmi dôležité dnes zvíťaziť Aj keď naša hra nebola ideálna, tri body nás tešia. Ideme však ďalej a už v piatok sa predstavíme v Piešťanoch.“

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): „Aj keď je výsledok je pre nás opäť nepriaznivý nepriaznivý, myslím si, že z našej strany to bol dobrý zápas. Chlapci na ľade splnili takmer všetko, čo sme si povedali. Brankár Romančík chytal výborne, dve tretiny nás podržal, ale Pálffy je Pálffy.“