Skupina Blur predvedie najdlhšie vystúpenie na Brit Awards

Blur
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. februára (WEBNOVINY) – Anglická skupina Blur predvedie v utorok 21. februára živé vystúpenie, ktoré sa zapíše do histórie Brit Awards.

Kapela, ktorá si prevezme ocenenie za výnimočný prínos hudbe, odohrá 11-minútové vystúpenie na konci galavečera, ktorý sa bude konať v londýnskej O2 Arene. Denníku The Sun o vystúpení skupiny Blur povedal moderátor podujatia James Corden. „Blur bude vystupovať 11 minút na konci šou – dlhšie ako ktokoľvek, kto pred nimi dostal ocenenie za výnimočný prínos hudbe,“ prezradil Corden.

Skupina Blur vznikla v roku 1988, po vydaní šiesteho albumu 13 (1999) však ohlásila prerušenie činnosti a odvtedy sa jej členovia venovali predovšetkým iným projektom. Najznámejším z nich je formácia Gorillaz, ktorú založil líder Damon Albarn.

Blur pauzu niekoľkokrát prerušili, pričom v roku 2003 vydali svoj zatiaľ posledný album s názvom Think Tank. V júli 2009 odohrali dva koncerty v londýnskom Hyde Parku, z ktorých záznam vydali v tom istom roku. V roku 2010 zase v limitovanom počte uviedli na trh singel Fool’s Day, ktorý vyšiel v náklade tisíc kusov počas Record Store Day. Informácie pochádzajú z webovej stránky www.nme.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Damon AlbarnJames Corden