Skvelý finiš Kallovej priniesol zlato švédskej štafete žien

Švédska štafeta
Zprava: Ida Ingemarsdotter, Emma Wiken, Anna Haag and Charlotte Kalla Foto: SITA/AP

SOČI 15. februára (WEBNOVINY) – Sobotňajšie preteky ženských štafiet v behu na lyžiach na 4 x 5 km klasickou a voľnou technikou sa na zimných olympijských hrách Soči skončili menším prekvapením, keď sa z triumfu tešili Švédky v zostave Ida Ingemarsdotterová, Emma Wikenová, Anna Haagová a Charlotte Kallová.

V cieli im namerali čas 53:02,7 min, druhé Fínky zaostali o pol sekundy a tretie boli Nemky s odstupom 0,9 s.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

O medailových priečkach sa v komplexe Laura v Čevenej Poľane rozhodovalo až vo finiši, ktorý najlepšie zvládla Charlotte Kallová.

Dvojnásobná strieborná medailistka zo ZOH 2014 najskôr na poslednom štvrtom úseku zlikvidovala vyše 25 sekundové manko, pri ktorom jej Anna Haagová odovzdávala štafetu na priebežnom 3. mieste.

Štafeta beh na lyžiach
Foto: SITA/AP

Potom si úspešne počínala aj v záverečných metroch a v cieľovej rovinke zdolala Kristu Lähteenmäkiovú i Denise Herrmannovú.

Najväčšie favoritky Nórky, ktoré obhajovali zlato spred štyroch rokov vo Vancouveri, sa museli v konkurencii 14 štafiet uspokojiť len s 5. pozíciou, keď za víťazkami zostali o 53,6 s.

Obrazom: Ôsmy deň na olympiáde v Soči
Výsledky – beh na lyžiach:

štafeta žien na 4 x 5 km klasickou a voľnou technikou:

1. Švédsko (Ingemarsdotterová, Wikenová, Haagová, Kallová) 53:02,7 min 2. Fínsko (Kyllönenová, Saarinenová, Niskanenová, Lähteenmäkiová) +0,5 s, 3. Nemecko (Fesselová, Böhlerová, Nystadová, Herrmannová) +0,9, 4. Francúzsko +45,0, 5. Nórsko +53,6, 6. Rusko +1:03,6, 7. Poľsko +1:36,2, 8. Taliansko +2:17,2

Charlotte Kallová
Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Charlotte Kallová