Skvelý softvér, zlý dizajn – Google Pixel 2 XL

Google Pixel 2 XL
SITA/AP

Google Pixel 2Xl by mohol byť najlepším telefónom s Androidom. Ale nie je. Viete, prečo?

Do radaru ľudí hľadajúcich skvelý Android telefón sa dostal rad telefónov Google Pixel kvôli softvéru. Ostatné však trochu pokrivkáva.

Pixel funguje na čistej verzii Androidu, to znamená, že množstvo zbytočných trikov/mechanizmov tam nenájdete. Je skvelo optimalizovaný na bezproblémové fungovanie.

Po druhé, Pixel dostáva softvérové aktualizácie. Telefón vám tým pádom vydrží, pokiaľ sa nerozhodne pre novší model, aj niekoľko rokov. Aktualizácie by mali byť vždy v prvý deň v mesiaci.

Séria telefónov Google Pixel má najlepší fotoaparát na fotenie v noci a jeden z najlepších na fotenie cez deň a robenie videí. Výhodou je aj to, že má pevnú batériu.

Pri Google Pixel 2 XL sa však softvérové vymoženosti dostali na druhú koľaj pri pokuse vytvoriť podmanivý dizajn. Problémom je, že to veľmi nevyšlo.

Bočné kryty telefónu sú zbytočné veľké, čo je pri bežnom používaní dosť nepríjemné. Model Google Pixel 2 XL je tiež neskladný. Chýbajú mu ergonomické vlastnosti. Na používanie v jednej ruke je nemotorný a trochu ťažký. Telefón má navyše kryt z kovu, pri ktorom nemáte pocit, že držíte v ruke luxusný kúsok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Google+