Slafkovský vybojoval na SP vo vodnom slalome bronz

Slafkovský

TACEN 25. júna (WEBNOVINY) – Víťazom pretekov 1. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene v C1 mužov sa stal David Florence z Veľkej Británie. V nesmierne vyrovnaných pretekoch si bronz vybojoval Slovák Alexander Slafkovský. Vicemajster Európy z nedávneho šampionátu v španielskom Seu d´Urgell zaostal za víťazom o 63 stotín sekundy, od strieborného Čecha Stanislava Ježka ho delilo 24 stotín. Druhý Slovák vo finále Matej Beňuš obsadil kvalitné 6. miesto. Prvých šesť singlistov sa vo výsledkovej listine „zmestilo“ do 1,25 sekundy.

Postup do desaťčlenného finále bol nad sily ďalších dvoch slovenských reprezentantov – Patrika Gajarského, ktorý v semifinále skončil devätnásty, a Karola Rozmuša, ktorý obsadil 25. miesto.

Výsledky – finále C1 mužov:

1. David Florence (V.Brit.) 100,85 (0), 2. Stanislav Ježek (ČR) 101,24 (2), 3. Alexander Slafkovský (SR) 101,48 (0), 4. Anže Berčič (Slovin.) 101,74 (0), 5. Nico Bettge (Nem.) 101,97 (0), 6. Matej Beňuš (SR) 102,10 (2), … nepostúpili do finále 19. Patrik Gajarský 107,76 (0), 25. Karol Rozmuš (všetci SR) 112,28 (2)

.

Bez názvu

VODNÝ SLALOM-SP: Bronz pre Macovú, víťazkou Lawrenceová

Na pretekoch 1. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene v kategórii C1 žien kraľovali Austrálčanky. Zvíťazila Rosalyn Lawrenceová pred svojou krajankou Leanne Guineovou. Jediná Slovenka v štartovom poli Katarína Macová výborným tretím miestom potvrdila, že patrí do užšej svetovej špičky. Semifinále sa jej nevydarilo a skončila až deviata, ale finálovú jazdu zvládla bez trestných sekúnd za vynechanie bránky či jej nedovolený dotyk. Za víťaznou Lawrenceovou ako najlepšia Európanka zaostala o 11,70 s. Po Alexandrovi Slafkovskom, ktorý skončil rovnako tretí v kategórii C1 mužov, je to už druhý vzácny kov pre slovenskú výpravu.

Výsledky – finále C1 žien:

1. Rosalyn Lawrenceová (Austr.) 126,44 (2), 2. Leanne Guineová (Austr.) 126,75 (0), 3. Katarína Macová (SR) 138,14 (0), 4. Mallory Franklinová (V. Brit.) 138,58 (2), 5. Kateřina Hošková (ČR) 139,04 (0), 6. Oriane Reboursová (Fr.) 155,17 (0)

VODNÝ SLALOM-SP: V K1 mužov suverénny Peter Kauzer

Vo finále pretekov K1 mužov v rámci 1. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene triumfoval domáci Peter Kauzer. Minuloročný majster Európy zo šampionátu v Čunove predviedol vo finále strhujúcu bezchybnú jazdu a zaslúžene sa tešil z prvenstva. Druhý jeho krajan Jure Meglič zaostal o 3,33 s, bronz si z dejiska vlaňajších majstrovstiev sveta odváža Nemec Sebastian Schubert.

Slovenskí kajakári v konkurencii svetovej špičky neuspeli už v piatkovej kvalifikácii a ani jeden z trojice sa v početnom štartovom poli neprebojoval ani do semifinále. Najlepší z nich Marcel Potočný obsadil 41., teda prvé nepostupové miesto. Od účasti v elitnej štyridsiatke ho delilo 13 stotín sekundy. Tomáš Mráz skončil štyridsiaty šiesty, Ľubomíra Jančeka klasifikovali na 58.