Slafkovský zdolal Martikána, na Liptove sa nedarilo Kaliskej

Alexander Slafkovský
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 22. apríla (WEBNOVINY) – Slováci Alexander Slafkovský v C1 mužov a Dana Mannová v K1 žien zvíťazili v nedeľných pretekoch vo vodnom slalome v rámci 28. ročníka Medzinárodných liptovských slalomov v Liptovskom Mikuláši.

Obaja sú zároveň suverénnymi lídrami internej kvalifikácie do reprezentačných tímov SR pre rok 2012, keď boli najlepší zo Slovákov bojujúcich o národný dres už aj v sobotu.

Slafkovský v nedeľu odsunul na druhú priečku aj Michala Martikána, ktorý má už miesto v reprezentačnom tíme isté na základe výsledkov v predchádzajúcej sezóne.

Nedarilo sa kandidátke na miesto vo vodnoslalomárskej výprave Slovenska na Hry XXX. olympiády do Londýna Elene Kaliskej, ktorá skončila až štvrtá, keď ju predstihla aj iba 20-ročná Kristína Nevařilová.

Obrazom: 28. ročník Medzinárodných liptovských slalomov

Kajakár Martin Halčin potvrdil pozíciu slovenskej vodnoslalomárskej jednotky v tejto kategórii aj v nedeľných pretekoch v rámci 28. ročníka Medzinárodných liptovských slalomov v Liptovskom Mikuláši. V celkovom poradí skončil síce až druhý za víťazným Poliakom Dariuszom Popielom, ale ako najlepší Slovák si výrazne upevnil pozíciu lídra v internej kvalifikácii do reprezentačného tímu K1 mužov pre rok 2012.

Pred druhým Petrom Cibákom má po dvoch pretekoch zo štyroch naplánovaných už šesťbodový náskok. Malou senzáciou v nedeľu v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka v tejto kategórii bolo tretie miesto 15-ročného Jakuba Grigara.

Dramatizuje sa situácia v internej kvalifikácii C2. Bratrancom Ladislavovi a Petrovi Škantárovcom sa nepodarilo v nedeľu zopakovať svoj výkon a výsledok zo soboty a ani sa nedostali na pódium pre medailistov. Skončili celkovo štvrtí, zo slovenských posádok boli druhí. V poradí nominačných bojov sa tak na nich bodovo dotiahli Tomáš Kučera s Jánom Bátikom.

V C1 žien aj v nedeľu suverénne zvíťazila jediná Slovenka v štartovom poli Katarína Macová.

Štvorkolová kvalifikácia slovenských slalomárov sa uzavrie v závere budúceho týždňa v Areáli vodných športov Divoká voda v Čunove, kde je na programe 3. a 4. kolo Slovenského pohára, ktoré bude zároveň tretím a štvrtým kolom nominačných pretekov do reprezentačných tímov.

Výsledky:

C1 muži: 1. Alexander Slafkovský 107,12 (0 trestných sekúnd), 2. Michal Martikán (obaja Dukla Liptovský Mikuláš) 109,54 (0), 3. Karol Rozmuš (ŠKP Bratislava) 110,40 (0), … 9. Patrik Gajarský (Dukla Liptovský Mikuláš) 114,78 (4), 11. Jerguš Baďura (ŠKP Bratislava) 115,45 (0), 19. Martin Jašek 119,66 (2), 23. Miroslav Matejka (obaja Dukla Liptovský Mikuláš) 124,38 (0)

K1 ženy: 1. Dana Mannová (ŠKP Bratislava) 118,17 (2), 2. Joanna Medonová (Poľ.) 120,05 (2), 3. Kristína Nevařilová (ŠKP Bratislava) 120,52 (0), 4. Elena Kaliská 121,25 (4), … 14. Kristína Zárubová (obe Dukla Liptovský Mikuláš)139,83 (0), 15. Monika Mitašíková (ŽKV Žilina) 140,41 (0), 17. Paulína Matulániová (KTK Liptovský Mikuláš), 22. Miroslava Sojková (ŠKP Bratislava) 146,25 (4)

C2: 1. Piotr Szczepaňski, Marcin Pochwala (Poľ.) 115,29 (0), 2. Dmitrij Larionov, Michail Kuznecov (Rus.) 116,62 (0), 3. Tomáš Kučera, Ján Bátik (Dukla Liptovský Mikuláš) 116,64 (0), 4. Ladislav Škantár, Peter Škantár (ŠKP Bratislava) 116,92 (2), … 17. Patrik Gajarský, Miroslav Matejka (Dukla Liptovský Mikuláš)136,84 (4), 19. Juraj Skákala, Matúš Gewissler (ŠKP Bratislava) 140,89 (4), 25. Matúš Daněk, Radoslav Osadský (ŠKP Dolný Kubín) 149,68 (6), 29. Igor Michalovič, Jakub Tomko (Dukla Liptovský Mikuláš) 156,35 (6)

K1 muži: 1. Dariusz Popiela (Poľ.) 100,78 (0), 2. Martin Halčin 104,02 (2), 3. Jakub Grigar (obaja Dukla Liptovský Mikuláš) 104,78, 4. Peter Cibák (KTK Liptovský Mikuláš) 104,84 (0), … 6. Ján Šajbidor (Dukla Liptovský Mikuláš) 105,40 (0), 7. Kamil Kaniščák (ŠKP Bratislava) 106,31, 8. Ján Janček (ŠKP Dolný Kubín) 106,38 (0)

C1 ženy: 1. Katarína Macová (ŠKP Bratislava) 142,63 (4), 2. Alexandra Ľašinová 146,39 (4), Jekaterina Sokolovová (obe Rus.) 257,47 (58)

Poradie v internej kvalifikácii do reprezentačných tímov SR:

C1 muži: 1. Alexander Slafkovský (Dukla Liptovský Mikuláš) 14 bodov, 2. Patrik Gajarský (Dukla Liptovský Mikuláš) a Karol Rozmuš (ŠKP Bratislava) obaja po 9, 4. Jerguš Baďura (ŠKP Bratislava) 6, 5. Martin Jašek (Dukla Liptovský Mikuláš) 3, 6. Jakub Lüley (ŠKP Bratislava) 2, 7. Miroslav Matejka (Dukla Liptovský Mikuláš) 1

K1 ženy: 1. Dana Mannová (ŠKP Bratislava) 14, 2. Kristína Nevařilová (ŠKP Bratislava) 10, 3. Kristína Zárubová (Dukla Liptovský Mikuláš) 8, 4. Monika Mitašíková (ŽKV Žilina) 5, 5. Eva Hrivíková (ZKV Žilina) 3, 6. Paulína Matulániová (KTK Liptovský Mikuláš) 2, 7. Katarína Kopúnová (ŠKP Bratislava) a Miroslava Sojková (ŠKP Bratislava) po 1

C2: 1. Ladislav Škantár, Peter Škantár (ŠKP Bratislava) a Tomáš Kučera, Ján Bátik (Dukla Liptovský Mikuláš) po 12 bodov, 3. Patrik Gajarský, Miroslav Matejka (Dukla Liptovský Mikuláš) 8, 4. Juraj Skákala, Matúš Gewissler (ŠKP Bratislava) 6, 5. Igor Michalovič, Jakub Tomko (Dukla Liptovský Mikuláš) 3, 6. Matúš Daněk, Radoslav Osadský (ŠKP Dolný Kubín) 3

K1 muži: 1. Martin Halčin (Dukla Liptovský Mikuláš) 14, 2. Peter Cibák (KTK Liptovský Mikuláš) 8, 3. Kamil Kaniščák (ŠKP Bratislava) 7, 4. Jakub Grigar (Dukla Liptovský Mikuláš) 6, 5. Marcel Potočný (ŠKP Bratislava) a Ján Šajbidor (Dukla Liptovský Mikuláš) obaja 3, 7. Tomáš Mráz (Dukla Liptovský Mikuláš) 2, 8. Ján Janček (ŠKP Dolný Kubín) 1

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander SlafkovskýDana MannováElena KaliskáJakub GrigarJán BátikJán ŠajbidorKatarína MacováLadislav ŠkantárMartin HalčinMichal MartikánPeter Škantár