Slepov a Varcinová uspeli v šprinte biatlonistov, Kazár 16.

Matej kazar
Slovenský biatlonista Matej Kazár Foto: SITA/AP

OTEPÄÄ 31. januára (WEBNOVINY) – Rus Alexej Slepov a Francúzka Coline Varcinová získali zlaté medaily v sobotňajších rýchlostných pretekoch na majstrovstvách Európy v biatlone v estónskom Otepää.

Ruský reprezentant sa radoval z triumfu o viac ako 14 sekúnd pred nórskym pretekárom Larsom Helgem Birkelandom. Slepovovi pomohla k víťazstvu aj čistá streľba, jeho výsledný čas mal hodnotu 22:38,0 min. Birkeland sa raz pomýlil na strelnici a musel absolvovať jeden trestný okruh. Na treťom mieste klasifikovali fracúzskeho biatlonistu Antonina Guigonnata (+37,8 s). Zo Slovákov skončil najvyššie Matej Kazár na 16. pozícii. Úradujúci majster SR v tejto disciplíne zaostal za Slepovom o 1:05,3 min, v streľbe netrafil jeden terč. Miroslav Matiaško obsadil 42. post (2:10,8), Tomáš Hasilla bol 59. (2:38,1) a Martin Otčenáš 69. (+3:08,5).

V ženskom šprinte francúzska reprezentantka Varcinová triumfovala časom 20:26,4 min, predviedla čistú streľbu. Na striebornej priečke skončila Poľka Weronika Nowakowská-Ziemniaková, ktorá zaostala o takmer desať sekúnd, bežala jeden trestný okruh. Tretie miesto obsadila Ruska Jekaterina Šumilovová s mankom 10,1 s na víťazku a rovnako jedným trestným kolom. Najlepšou Slovenkou v 70-člennom štartovom poli bola Martina Chrapánová na 27. pozícii. Účastníčka Svetového pohára mala v cieli odstup 1:20,5 min na víťazku. O pol sekundy za ňou na 28. mieste skončila Terézia Poliaková (+1:21,0), Natáliu Prekopovú klasifikovali na 54. priečke (+2:43,4).

Výsledky – majstrovstvá Európy 2015 v biatlone (Otepää, 28. 1. – 3. 2.) – sobota:

Muži – rýchlostné preteky na 10 km: 1. Alexej Slepov (Rus.) 22:38,0 min (0 trestných okruhov), 2. Lars Helge Birkeland (Nór.) +14,5 s (1), 3. Antonin Guigonnat (Fr.) +37,8 (1), 4. Andreas Dahloe Waernes +42,2 (0), 5. Vegard Gjermundshaug (obaja Nór.) +42,4 (2), 6. Vladimir Iliev (Bul.) +52,6 (3),… 16. Matej Kazár +1:05,3 (1), 42. Miroslav Matiaško +2:10,8 (3), 59. Tomáš Hasilla +2:38,1 (3), 69. Martin Otčenáš (všetci SR) +3:08,5 (5)

Ženy – rýchlostné preteky na 7,5 km: 1. Coline Varcinová (Fr.) 20:26,4 min (0 trestných okruhov), 2. Weronika Nowakowská-Ziemniaková (Poľ.) +9,7 s (1), 3. Jekaterina Šumilovová (Rus.) +10,1 (1), 4. Tina Bachmannová (Nem.) +17,4 s (1), 5. Iryna Krjuková (Biel.) +18,4 (1), 6. Chloe Chevalierová (Fr.) +22,7 (0),… 27. Martina Chrapánová +1:20,5 (2), 28. Terézia Poliaková +1:21,0 (1), 54. Natália Prekopová (všetky SR) +2:43,4 (2)

Viac k osobe Antonin GuigonnatMartin OtčenášMartina ChrapánováMatej KazárMiroslav MatiaškoNatália PrekopováTerézia PoliakováTomáš Hasilla