Slobodov zákrok vyradil Čecha Poláka do konca šampionátu

Ruzicka
Tréner a športový manažér hokejovej Slavie Praha Vladimír Růžička sa s veľkou pravdepodobnosťou vráti na lavičku českej reprezentácie. Foto: SITA/AP

MINSK 10. mája (WEBNOVINY) – Český obranca Roman Polák sa v noci po stretnutí so Slovenskom na hokejových majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku nevyspal pohodlne, keďže ho trápilo rameno po zrážke s Karolom Slobodom v druhej tretine piatkového súboja pri mantineli.

Ešte pred zaľahnutím do postele absolvoval vyšetrenie v nemocnici. Polák priznal, že pred ním mal obavy. „Nechcel som, aby na mňa siahali, išlo len o röntgen. Minsk je čisté mesto, o tej nemocnici sa to však nedá povedať,“ uviedol diplomaticky pre hokej.cz zadák St. Louis. Lekár tímu Tomáš Vyskočil ho doplnil: „Išli sme sanitkou do nemocnice na vyšetrenie. Poliklinika v Revolučnej ulici, rok 1980. Doslova zážitok. Ale röntgen sme urobili.“

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Vinou zranenia ramena sa pre Poláka šampionát definitívne skončil. Vyšetrenia ukázali, že ide o pretrhnutie väzov v ramene. Liečba by mala trvať mesiac, o zranení informovali českí funkcionári aj klubového lekára v St. Louis. V Ostrave čaká na Poláka magnetická rezonancia.

„Stihol som len uhnúť hlavu, aby to nebol priamy náraz. Ramenom som spadol na mantinel. Hneď som tušil, že je zle. Ruplo mi tam, myslel som si, že to budú väzy,“ dodal pre hokej.cz Polák, ktorý si v sobotu balil výstroj a v nedeľu by mal odletieť domov do Ostravy. Po vyšetreniach v miestnej nemocnici sa český tréner Vladimír Růžička dozvedel nepríjemnú správu o zdravotnom stave kľúčového obrancu.„Má zranené rameno. Na turnaji už, bohužiaľ, nenastúpi,“ informoval na webe českého denníka Sport hovorca národného tímu ČR Zdeněk Zikmund.

Dvadsaťosemročný bek tímu zámorskej NHL St. Louis Blues sa zranil v 28. minúte a po zákroku Karola Slobodu pri mantineli za bránkou SR putoval na vyšetrenie do nemocnice. Rozhodcovia nevyhodnotili situáciu za slovenskou bránkou ako faul a vylučovali až následne za krosček Jána Brejčáka. Poláka v zostave nahradil debutant na MS Ondřej Vitásek z extraligového Liberca.

Obrazom: Zápas Slovensko – Česko

Tréner Vladimír Růžička teraz musí uvažovať, kým nahradí kľúčového obrancu. Na súpisku pravdepodobne pribudne obranca Michal Jordán, český kouč uvažuje aj o povolaní niektorého zo zadákov, ktorí vypadli na poslednú chvíľu z nominácie. V hre by mohol byť aj obranca Slovana Bratislava Tomáš Mojžíš.

Polák mal byť vďaka dôrazu a rozohrávke pilierom defenzívy. „Je to v hajzli! Stalo sa presne to, čo som nechcel,“ uľavil si podľa iSport.cz Růžička. Kouč sa žartovne vyjadril na adresu svojho asistenta Jaroslava Špačeka, bývalého skvelého beka, ktorý by mohol by mohol byť „alternatívou“.

„On by to nevydržal. Teda, ak by tento mesiac vypil menej pív, tak asi áno, tak by som o tom uvažoval,“ vtipkoval 50-ročný Růžička. Podľa denníka Sport je však v hre príchod Mareka Židlického z New Jersey, ktoré nepostúpilo do play-off NHL. „Hovorili sme s ním. Dlhší čas nebol na ľade, uvidíme, ako sa rozhodne,“ povedal už vážne Špaček. V hre je napríklad aj príchod 32-ročného obrancu bratislavského Slovana Tomáša Mojžíša.

Aj pre Bärtschiho sa šampionát v Minsku skončil

Švajčiar Sven Bärtschi je po Čechovi Romanovi Polákovi a Rusovi Andrejovi Loktionovovi tretím hokejistom, pre ktorého sa majstrovstvá sveta v bieloruskom Minsku skončili predčasne a musí pre zranenie odcestovať domov.

Útočník tímu AHL Abbotsford Heat si v piatkovom súboji proti Rusku zlomil jedno rebro. Bärtschi sa zranil v závere druhej tretiny.

Tréner Švajčiarska Sean Simpson sa rozhodol pre útočníka Benjamina Plüssa. Tridsaťpäťročný hráč Fribourgu-Gottéron je už na švajčiarskej súpiske, o čom informujú oficiálne štatistiky IIHF.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Roman PolákTomáš MojžíšVladimír Růžička