Slováci chcú, aby ich banky za platby kartou odmeňovali

Platobná karta
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 6. júla (WEBNOVINY) – Keď Slováci cestujú na dovolenku, berú si so sebou aj svoju platobnú kartu. V prieskume Prima banky sa tak vyjadrilo 93 percent respondentov. Neznamená to však, že kartu naozaj aj používajú. Napríklad pätina ľudí má síce svoju kartu so sebou, ale aj tak platí väčšinou v hotovosti. Len sedem percent ľudí si kartu na dovolenku neberie vôbec a platí výhradne v hotovosti.

Zo Slovákov, ktorí kartu na dovolenke využívajú, takmer polovica kartou platí všade, kde sa dá, či už v hoteloch, reštauráciách alebo v obchodoch. Zaujímavé je podľa vyjadrení banky aj to, že 28 percent ľudí platí kartou na dovolenke len od určitej sumy, najčastejšie od 20 eur. A nájdu sa aj dovolenkári, ktorí platobnú kartu využívajú iba na výbery hotovosti z bankomatov.

V prieskume sa Slovákov pýtali aj na to, či by kartou platili častejšie, keby ich banka za platby kartou odmeňovala. Až 78 percent ľudí by takúto možnosť privítalo, čiže väčšina klientov chce byť za platby kartou odmeňovaná. Sedem z desiatich Slovákov by pri platení kartou najviac motivovala odmena vo forme vrátených peňazí späť na účet, zvyšní by privítali výhodnejší poplatok za vedenie účtu alebo zľavy u vybraných obchodníkov.

Prieskum pre Prima banku uskutočnila prieskumná agentúra 2muse. Metodikou bolo on-line dopytovanie v júni tohto roka. Vzorku tvorilo 300 respondentov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom