Slováci môžu cestovať do Holandska bez testu na COVID-19, nemusia ísť ani do karantény

Koronavírus, svet
Podmienkou, ktorú musia dobrovoľníci splniť, je vek od 18 do 50 rokov. Foto: ilustračné, Johan Nilsson/TT News Agency via AP.

Slovenskí občania môžu vycestovať do Holandska aj bez predloženia negatívneho testu na ochorenie COVID-19 či absolvovania povinnej karantény. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ) na svojej oficiálnej webovej stránke.

Konzílium epidemiológov pritom 27. augusta zaradilo Holandsko spolu so Španielskom, Francúzskom, Chorvátskom, Belgickom a Maltou na zoznam červených krajín.

Viac o téme: Koronavírus

Pri cestovaní z Holandska na Slovensko je od utorka nariadené zotrvať v domácej izolácii počas desiatich dní. Po návrate z tejto krajiny je tiež potrebné kontaktovať príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva, ktorý zabezpečí občanovi testovanie na ochorenie COVID-19.

Slovenskí občania môžu v prípade cestovania do zahraničia využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovom sídle ministerstva alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR