Slováci nebodovali, Višňovský treťou hviezdou

Nhl
Jonas Hiller (vpravo) sleduje strelu od Davida Clarksona. Foto: SITA/AP

NEW YORK 30. októbra (WEBNOVINY) – V piatkových stretnutiach zámorskej hokejovej NHL odohrali šesť stretnutí, v ktorých domáci ťahali väčšinou za kratší koniec. Na domácom ľade uspela len Atlanta (aj to iba v predĺžení), ktorá si poradila s Buffalom aj s Andrejom Sekerom v zostave. Celkovo sa v piatok predstavilo päť slovenských hokejistov, z nich však ani jeden nebodoval.

Z víťazstva sa tešil iba Andrej Meszároš, ktorého Philadelphia zdolala Pittsburgh na jeho ľade 3:2. Neočakávaného výprasku sa dočkali diváci v Chicagu, keď sa obhajca titulu musel skloniť pred Edmontonom, ktorý vyhral 7:4. Vytúženého víťazstva sa dočkali hostia v zápase Anaheim – New Jersey (1:2) a odvrátili štvrtú prehru v rade.

V stretnutí Pittsburgh – Philadelphia (2:3) sa zrodil rovnaký výsledok ako v ich prvom vzájomnom a zároveň aj otváracom zápase tejto sezóny. Súboj sa začal hneď z ostra. Svedčí o tom fakt, že už v po dva a pol minútach hry udelili rozhodcovia deväť trestov. Gólový účet otvorili domáci v deviatej minúte prvého dejstva gólom Krisa Letanga. Potom prišli na rad hostia a troma presnými zásahmi otočili vývoj duelu vo svoj prospech. Pittsburghu sa podarilo znížiť až v poslednej minúte riadneho hracieho času, čo bolo z jeho strany všetko. Andrej Meszároš pobudol na ľade necelých 19 minút a do osobných štatistík si pripísal jednu mínusku.

Martin Brodeur sa stal prvou hviezdou stretnutia medzi Anaheimom a New Jersey (1:2), keď si na svoje konto pripísal 27 úspešných zásahov. Diabli čelili pred týmto duelom štvrtej prehre v rade po osemnástich mesiacoch. V zostave domácich „Ducks“ sa predstavil skúsený slovenský obranca Ľubomír Višňovský, ktorý aj napriek tomu, že nebodoval, získal ocenenie „Tretia hviezda zápasu“.

Hokejisti Chicaga sa hneď v prvom dueli bez zraneného Mariána Hossu museli porúčať „olejárom“ z Edmontonu, ktorým pred týmto duelom hrozila siedma prehra v rade. Zápas rozhodla prvá tretina, keď sa na jej konci v rozpätí minúty a deviatich sekúnd radovali hostia trikrát po sebe. Najväčšou prekážkou domácich bol brankár Edmontonu Chabibulin. Zo 41 striel kryl 37. Najlepší hráčom stretnutia bol mladý ľavý krídelník hostí Taylor Hall, ktorý zaznamenal gól a asistenciu. Slovenský útočník Chicaga Tomáš Kopecký si počas 17:12 min strávených na ľade zapísal do svojich štatistík jeden strelecký pokus a päť mínusiek.

Stretnutie Atlanta – Buffalo (4:3 pp) začali lepšie hostia a v 14. minúte viedli gólmi Connollyho a Leopolda už 2:0. Domáci sa potom zmobilizovali a do konca druhej tretiny bolo vyrovnané 2:2. Na začiatku tretej tretiny upravoval na 3:2 z pohľadu Atlanty Niclas Bergfors. Bod pre Sabres zabezpečil osem sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Derek Roy. Jediné víťazstvo domácich z piatkových stretnutí NHL zabezpečil v piatej minúte predĺženia Dustin Byfuglien. Andrej Sekera v drese hostí vyšiel bodovo na prázdno.

Brankár Alex Auld sa stal ústrednou postavou zápasu New York Islanders – Montreal (1:3). Pre Aulda to bol debut v bránke Canadiens. Dvadsaťdeväť gólman kryl 30 striel a týmto výkonom si zabezpečil ocenenie najlepšieho muža stretnutia. Montreal uštedril prvú prehru „ostrovanom“ na ich domácom ľade a celkovo tretiu v rade. Milan Jurčina si svoje štatistiky ničím nevylepšil, do kolónky plus/mínus bodov mu pribudla jedna mínuska.

Výsledky piatkových zápasov zámorskej hokejovej NHL:

Pittsburgh – Philadelphia 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly: 9. Letang (Malkin, Comrie), 60. Kennedy (Crosby, Letang) – 26. Giroux (M. Richards), 34. Carcillo (Carle, Betts), 51. Giroux (V. Leino, K. Timonen). Vylúčení: 5:7, navyše: Cooke, Engelland – Richards, Shelley všetci na 5 min za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 28:24, brankári: Fleury – Bobrovskij. Diváci: 18 275.

Anaheim – New Jersey 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 29. Blake (S. Koivu, Syvret) – 31. Langenbrunner (Parise, Pelley), 42. Eliáš (Vasjunov). Vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:27, brankári: Hiller – Brodeur. Diváci: 14 724.

Atlanta – Buffalo 4:3 po predĺžení (0:2, 2:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 30. Antropov (Byfuglien, Enström), 34. Burmistrov (Oduya), 41. Bergfors (Stewart, Kane), 65. Byfuglien (Peverley, Enström) – 5. Connolly (McCormick), 14. Leopold (Roy, Gerbe), 60. Roy (Leopold). Vylúčení: 5:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:28, brankári: C. Mason – Miller. Diváci: 10 172.

NY Islanders – Montreal 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 37. Martin (Nielsen, Hunter) – 3. Plekanec (Cammalleri, Hamrlík), 48. Pouliot (Halpern, Subban), 59. Moen (Gionta). Vylúčení: 3:7, navyše: Martin – Gill obaja na 5 min za bitku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:26, brankári: Roloson – Auld. Diváci: 11 922.

Chicago – Edmonton 4:7 (2:4, 1:2, 1:1)

Góly: 10. Toews (Sharp, Keith), 20. Kane (Sharp, Keith), 31. Dowell (Stalberg, Cullimore), 55. Sharp (Keith, Toews) – 2. Hall (Eberle, Horcoff), 19. Hemský (Whitney, Paajärvi), 18. Eberle (Horcoff, Hall), 19. Gagner (Paajärvi), 23. Cogliano (Brule, Foster), 38. Jones (Foster), 59. Gagner (Hemský). Vylúčení: 1:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 41:22, brankári: Turco (19. Crawford) – Chabibulin. Diváci: 21 061.

NY Rangers – Carolina 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)

Góly: 25. Callahan (Anisimov, Rozsíval), 33. M. Staal (Christensen, Frolov), 36. Dubinsky (Callahan) – 16. Ruutu (Babčuk, Mcbain), 21. Skinner (Cole, E. Staal), 34. Skinner (Ruutu), 57. Cole (Skinner, Ruutu). Vylúčení: 5:7, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 43:38, brankári: Lundqvist – Ward. Diváci: 17 819.

Poradie hráčov hokejovej NHL v kanadskom bodovaní v základnej časti sezóny 2010/2011 – stav k 29. októbru 2010: