Slováci odštartovali prípravné zápasy pred MS v hokeji prehrou, Lotyšom podľahli po predĺžení

Hokej: Slovensko - Lotyšsko
. Výrazne omladený reprezentačný tím v utorok večer v Piešťanoch podľahol Lotyšom 1:2 po predĺžení. Foto: www.facebook.com

Prvý zápas po vyše 14 mesiacoch slovenskí hokejisti nevyhrali, hoci od toho neboli ďaleko. Výrazne omladený reprezentačný tím v utorok večer v Piešťanoch podľahol Lotyšom 1:2 po predĺžení. Jediný úspešný strelec na slovenskej strane, 21-ročný Adam Liška videl snahu, ale aj rezervy v útočnej hre.

„Keď strieľame od modrej čiare, musíme zlepšiť pohyb v predbránkovom priestore. Verím, že potom nám popadajú aj ďalšie góly. V tíme sme mali veľa hráčov, ktorí odohrali vôbec prvý reprezentačný zápas a celkovo máme mladý tím vrátane mňa. Snahu nám uprieť nemožno, ale v hre bolo aj dosť nepresností. Ešte sme pre krátkosť času nestihli do detailu prebrať úplne všetko,“ zhodnotil útočník Čerepovca v KHL, ktorý skóroval už po 180 sekundách.

Godla čelil 20 strelám

Brankár slovenského tímu Denis Godla čelil 20 strelám z lotyšských hokejok, v polovici zápasu ho prekonal skúsený Martins Karsums a v predĺžení mladík Renars Krastenbergs. Pre porovnanie slovenský tím bol v ofenzíve aktívnejší s 29 streleckými pokusmi, ale mladí Slováci často nechali vyniknúť gólmana Janisa Kalninša.

„Lotyši nemali veľa striel, v druhej tretine viac chodili do prečíslení. Vlastne oba góly strelili z prečíslení. Čakali na naše chybičky. A ak prišli, potom išli do situácií buď samostatne alebo 2 na 1 alebo 3 na 1. Celkovo to nebol zlý výkon z našej strany, ak vezmeme do úvahy, že Lotyši mali skúsenejšie mužstvo. A párkrát ich naozaj podržal brankár,“ skonštatoval brankár tímu SR Denis Godla aj na webe hockeyslovakia.sk.

Treba sa poučiť z chýb

Už v stredu od 16.00 h si Slováci dajú s Lotyšmi prípravné repete a opäť na ľade v Piešťanoch. „Musíme sa trochu viac tlačiť do bránky súpera a byť hladnejší po góloch,“ myslí si Godla. „V prvom zápase sme mali príliš veľa strát puku v neutrálnej zóne a toho sa musíme vyvarovať. V našej hre boli aj dobré veci, ale poučme sa z chýb, aby sme v ďalšom zápase už mohli zvíťaziť,“ zaželal si tréner Craig Ramsay.

Po dvoch dueloch proti Lotyšom odohrajú Slováci ešte po dve stretnutia v Piešťanoch proti Nemcom a Rakúšanom. Generálku na svetový šampionát v Rige (21.5. – 6.6.) absolvujú v Prahe proti domácim Čechom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam LiškaCraig RamsayDenis Godla
Firmy a inštitúcie Lotyšská hokejová reprezentáciaSlovenská hokejová reprezentácia