Slováci sa lúčili s vojakmi, Afganistan získa čerstvé posily

Do Afganistanu putujú čerstvé posily slovenských vojakov
Slovenskí vojaci počas slávnostnej rozlúčky za účasti ministra obrany Petra Gajdoša pred odchodom do Afganistanu. Bratislava, 30. december 2016. Foto: SITA/MO SR

BRATISLAVA 30. decembra (WebNoviny.sk) – Štrnásti vojenskí špecialisti na komunikačné a informačné systémy odletia v najbližších dňoch do Afganistanu, kde sa zapoja do operácie Resolute Support. Na základni v Ružomberku sa s nimi v piatok slávnostne rozlúčil minister obrany SR Peter Gajdoš spolu s 2. zástupcom náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Jindřichom Jochom a s rodinami vojakov. Agentúru SITA informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

Šéf rezortu obrany vyjadril odchádzajúcim vojakom plnú podporu zo strany rezortu. „Odchádzate v období, keď sa všetci ľudia snažia byť so svojimi blízkymi možno viac ako inokedy. Aj to je dôkazom toho, že byť vojakom je poslanie, nie povolanie. A ako prosbu a zároveň aj rozkaz berte to, že sa máte všetci vrátiť živí a zdraví,“ povedal minister Gajdoš vojakom.

Veliteľ odchádzajúcich vojakov kapitán Ján Lamanec priblížil, že úlohou jednotky bude zabezpečiť komunikačné a informačné technológie pre veliteľstvo v Afganistane. Ako doplnil, budú plniť aj úlohu administrátorov a podpory užívateľov. Celkovo bude v operácii Resolute Support po príchode nových posíl pôsobiť 56 príslušníkov slovenských ozbrojených síl, z toho štyri vojačky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Danka CapákováPeter Gajdoš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR