Slováci tesne prehrali v Grécku vlastným gólom

Slovensko

ATÉNY 11. októbra (WEBNOVINY) – Futbalisti slovenskej reprezentácie prehrali 0:1 s hráčmi Grécka v piatkovom stretnutí v Pireu v rámci kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2014 do Brazílie.

Jediný gól duelu dali paradoxne hostia. „Malú domov“ Martina Škrtela v 44. min nezachytil Ján Mucha, keď mu lopta prešla popod nohu.

Gréci sú v tabuľke na druhom mieste s 22-bodovým ziskom a len o skóre zaostávajú za vedúcimi Bosniakmi. Slovákom patrí tretia pozícia.

Kvalifikácia MS 2014 – G-skupina – piatok:

Grécko – Slovensko 1:0 (1:0)

Gól: 44. Škrtel (vlastný), ŽK: 22. Holebas, 90+ Maniatis – 20. Pekarík, 20. Weiss, 33. Stoch, 64. Jakubko, 70. Hubočan, rozhodovali: Aytekin – Kleve, Häcker (všetci Nem.)

Grécko: Karnezis – Torosidis, Manolas, S. Papastathopulos, Holebas – Maniatis, Samaras, Tziolis – Salpingidis (76. Karagunis), Mitroglou (89. Fetfatzidis), Christodulopulos (57. Ninis)

Slovensko: J. Mucha – Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, Hubočan – Pečovský (64. Guédé), Kucka – Šesták (63. Jakubko), Weiss, Stoch – A. Nemec (77. M. Ďuriš)

6. Lichtenštajnsko 9 0 2 7 4:23 2

Už v 6. min mohol otvoriť skóre Manolas, ale jeho hlavičku po Salpingidisovom priamom kope Mucha vyškriabal na rohový kop.

O tri minúty neskôr síce skóroval Nemec, ale jeho gól neplatil pre jednoznačné postavenie mimo hry. Na konci 10. min tečoval Škrtel strelu Tziolisa z diaľky a lopta len o kúsok minula bránku hostí.

Následne si ani jedno mužstvo nevypracovalo príležitosť, až v 29. min z diaľky vyprášil Muchove rukavice Salpingidis.

V 34. min sa dostal k zakončeniu kanonier Mitroglou, ale jeho akrobatický pokus smeroval mimo troch žrdí.

Minútu pred koncom riadneho hracieho času prvej časti si dal vlastný gól Škrtel, jeho „malú domov“ nezachytil Mucha, keď mu lopta prešla popod nohu – 1:0.

II. polčas

Domáci vstúpili aktívne aj do druhého polčasu – Holebas sa prezentoval pekným prienikom na ľavom krídle, ale poslal do pokutového územia ťažkú prihrávku, ktorú jeho spoluhráči nespracovali a hostia zažehnali nebezpečenstvo.

V 56. min z bránkovej čiary vykopol loptu Hubočan, keď Mitroglou takmer potrestal nedorozumenie Ďuricu so Škrtelom. Kapitán domácich Salpingidis v 68. min nevyužil sľubnú príležitosť a o minútu neskôr Holebasova strela z hranice pokutového územia len tesne minula pravú žrď. Gréci uzavreli ich silnú dvojminútovku prudkou strelou Salpingidisa z diaľky.

Slovenský brankár sa len prizeral jeho delovke, ktorá letela tesne vedľa. V 82. min prudký center Weissa z priameho kopu len preletel popred bránku Grécka. V nadstavenom čase ešte ďalší priamy kop Weissa nepohladil hlavou Jakubko a Karnezis bez problémov lapil loptu, aj preto domáci vyhrali tesne 1:0.

Ján Kozák (tréner SR): „Ten zápas bol od začiatku na môj vkus trochu nervózny. Domáci v úvodných 15 minútach nás dobrým presingom dostali pod tlak a do náročnej situácie. My sme sa z toho nevedeli dostať. Potom sa priebeh stretnutia vyrovnal. Škoda toho gólu, ktorý veľmi pomohol domácim. Také silné mužstvo ako Grécko už doma veľmi ťažko pustí náskok. Z našej strany tam bola snaha, ale nedokázali sme to otočiť.“

Martin Škrtel (kapitán SR): „Veľmi nás mrzí táto nešťastná jednogólová prehra, o to viac, že sme ju utrpeli vlastným gólom. Škoda toho vlastenca, krátko pred tým sme si povedali, že už do prestávky udržíme bezgólový stav, ale žiaľ, nepodarilo sa nám to. Gréci boli nepríjemní, stále nás štípali, búchali, provokovali a keď už viedli 1:0, zdržiavali a naťahovali čas. Po stretnutí som sa zamiešal do šarvátky, pretože som cítil, že to mám urobiť. Rozhodca si vybral iba mňa a dal mi červenú kartu.“