Slovan môže už v Žiline spečatiť zisk titulu. Bolo by to výborné, tvrdí tréner Ševela

Martin Ševela
Tréner ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela. Foto: archívne, SITA/Ivan Kopčáni.

BRATISLAVA 8. apríla (WebNovinys.k) – Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sú už iba krok od spečatenia zisku titulu v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige 2018/2019.

Po nedeľňajšom víťazstve nad MFK Zemplín Michalovce (4:1) v rámci 3. kola nadstavbovej časti o titul a sobotňajšej prehre hráčov MŠK Žilina na trávniku FC DAC 1904 Dunajská Streda (0:1) majú „belasí“ (67 bodov, pozn.) priepastný náskok 19 bodov práve pred spomenutou dvojicou prenasledovateľov.

Hrá sa ešte o 21 bodov

Do konca aktuálnej sezóny zostáva odohrať sedem kôl. Každé mužstvo tak môže získať maximálne 21 bodov, a to z pohľadu zverencov trénera Martina Ševelu znamená, že v najbližšom zápase v nedeľu 14. apríla na ihrisku žilinských „šošonov“ môžu v predstihu získať deviaty titul v histórii najvyššej slovenskej súťaže.

Matematika nepustí – po nedeľňajšom 4. kole nadstavby o titul bude v hre maximálne ešte 18 bodov. Ak si „slovanisti“ minimálne udržia svoj aktuálny náskok pred najbližšími konkurentmi aj po dueli pod Dubňom, budú sa tešiť z premiérovej ligovej trofeje od sezóny 2013/2014.

„Belasí“ idú krok po kroku

Na definitívu zisku majstrovského titulu im v každom prípade bude stačiť akákoľvek výhra na žilinskej pôde. V prípade remízy môžu predčasné oslavy prekaziť ešte hráči Dunajskej Stredy, ktorých cez víkend čaká meranie síl so Sereďou a v prípade plného bodového zápisu budú mať stále aspoň teoretickú šancu preskočiť bratislavského lídra tabuľky, ktorý v doterajšom priebehu FL 2018/2019 ešte neokúsil trpkosť prehry.

„S chlapcami celú situáciu sledujeme. Rozprávali sme sa v kabíne, že ak proti Michalovciam vyhráme, môžeme už o týždeň v Žiline oslavovať. Netreba však nič predbiehať. V Žiline to nebude nič ľahké. Ideme však krok po kroku a titul chceme získať už v najbližšom kole,“ povedal k majstrovským ambíciám po ostatnom zápase so Zemplínom hráč „belasých“ Aleksandar Čavrič, citoval ho oficiálny klubový web.

„Od majstrovskej definitívy nás delí jedno víťazstvo, postupnými krokmi ideme za týmto cieľom. Pokiaľ by sme v Žiline vyhrali a získali tak titul, bolo by to výborné. Chcem však ísť ešte ďalej. Máme pred sebou dlhodobejšie ciele, čo sa týka prípravy na leto a na Európu. Titulom sa nič nekončí, naopak, začína sa,“ dodal pre skslovan.com tréner Martin Ševela.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava