Slovan si poradil s Trenčínom, Spartak sa potápa

Slovan
Fanušikovský detský sektor počas 18. kola futbalovej Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 24. novembra (WEBNOVINY) – Výsledky sobotňajších zápasov 18. kola futbalovej Corgoň ligy 2012/2012.

Výsledky:

Slovan Bratislava – AS Trenčín 3:1 (1:0)

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

MFK Košice – FC Nitra 4:0 (2:0)

1. FC Tatran Prešov – Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

I. polčas

Halenar

Ešte pred začiatkom stretnutia sa uskutočnila milá slávnosť.

V minulých dňoch sa dožil 65 rokov bývalý hráč Slovana Ján Pivarník. Už v 2. min sa dostal do gólovej šance Peltier, ale Volešák jeho technickú strelu vyrazil. Vzápätí si hosťujúci brankár poradil aj so strelou Žofčáka.

Na druhej strane sa lobom z diaľky pokúsil Štefánik prekonať vysunutého Putnockého. V 18. min vyrobil chybu Godál, loptu si vybojoval Peltier, sám postupoval na brankára, ale neuspel.

O tri minúty neskôr nevyužil gólovú šancu ani Halenár, jeho prízemná strela preletela pri pravej žrdi bránky hostí. Strelu Holúbeka o chvíľu nato vyrazil Putnocký na rohový kop. Až v 37. min sa po hrubej chybe obrany gólovo presadil rýchlonohý Peltier, keď po kľučke doľava prekonal vybiehajúceho Volešáka – 1:0.

II. polčas

Po zmene strán tempo hry upadlo. O oživenie sa pokúšali striedajúci Depetris z Trenčína a domáci Szarka. V 77. min po šiestom rohovom kope hostí zneškodnil Depetrisovu hlavičku Putnocký. O minútu nato po priamom kope Milinkoviča zvýšil na 2:0 pre „belasých“ argentínsky stopér Gorosito. V 84. min po faule na Szarku premenil pokutový kop Žofčák a Slovan viedol už o tri góly. V nadstavenom čase stanovil konečný výsledok na 3:1 najlepší strelec corgoňligovej súťaže Depetris.

Góly: 37. L. Peltier, 78. Gorosito, 84. I. Žofčák (z pok. kopu) – 90.+ Depetris, ŽK: 80. Kleščík, 89. F. Kubík (obaja Trenčín), rozhodovali: P. Hrčka – D. Hrčka, Bobko, 2654 divákov

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Lukšík – Kopúnek, Grendel – I. Žofčák (88. Vrablec), Halenár (69. Szarka), Milinkovič (83. Hlohovský) – L. Peltier

Trenčín: Volešák – Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek (69. P. Mazan) – I. Díaz, Lobotka (60. Depetris), Štefánik – Mondek (81. R. Mazáň), F. Kubík – Fanendo Adi

Reakcie:

Samuel Slovák (tréner Slovana): „Proti kvalitnému súperovi sme v prvom polčase zvolili agresívne napádanie, z čoho sme vyťažili jeden gól. bol to však vyčerpávajúci spôsob hry a po zmene strán prevzali iniciatívu hostia. Strelili sme však ďalšie dva góly. Som rád, že sme jesenú časť sezóny na domácom ihrisku ukončili víťazstvom.“

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Najmä v prvom polčase sme videli dynamický a rýchly futbal s väčšími príležitosťami na strane Slovana. Škoda, že sme domácim umožnili ľahko sa dostať do vedenia. Po zmene strán nás súper menej napádal, prevzali sme iniciatívu, ale opäť sme dvakrát inkasovali. V organizácii hry vieme byť aj lepší. Je to pre nás ďalšia výzva, aby sme takéto zápasy zvládali lepšie.“

I. polčas

Zelenski

V 11. min si prvú šancu zápasu utvorili Liptáci, keď po pravej strane prenikol Pekár, ale jeho prízemný center nenašiel adresáta.

O štyri minúty neskôr sa predviedol jubilant Karhan, ktorý odohral 200. ligové stretnutie za Spartak. Tridsaťšesťročný stredopoliar efektne pätičkou uvoľnil Vlaska, ktorý hľadal v šestnástke Schranza, ale tomu chýbal krok k zakončeniu.

V 19. min sa mohli Trnavčania tešiť z úvodného gólu, ale po presnom Ciprysovom centri Vlasko z voleja opečiatkoval žrď Zichovej bránky. V 29. min sa zastreľoval Ciprys, jeho štipľavú strelu Zich na dvakrát odvrátil na rohový kop.

O minútu neskôr sa vo vyloženej šanci ocitol hosťujúci Mulumba Mukendi, keď sa od polovice ihriska rútil sám na gólmana Rusova, ale trnavský brankár včasným vybehnutím zmaril jeho sólo. V 38. min ďalekonosný výkop ružomberského brankára Zicha doletel až na hrot k Mulumbovi Mukendimu a ten sám pred Rusovom nezaváhal – 0:1.

II. polčas

Jan vlasko

Po zmene strán sa v 52. min po Čvirikovom kikse rútil Ďubek na Rusova, ale brankár Spartaka zachránil svojich spoluhráčov.

O štyri minúty neskôr podržal „svojich“ aj Zich, keď Sabovu strelu smerujúcu k pravej žrdi robinzonádou vyrazil. Zranil sa však a vystriedal ho náhradný brankár Lešňovský. V 67. min mohol vyrovnať Pavelka, ale loptu po Vlaskovom centri poslal vedľa bránky.

V 78. min Trnavčania predviedli peknú kombináciu: z ľavej strany Ciprys odcentroval, Pavelka priťukol Vyskočilovi, no ten „z prvej“ trafil iba do náručia Lešňovského.

O tri minúty neskôr sa po Vlaskovom priamom kope odrazila lopta k Pavelkovi, ale ten z päťky poslal loptu mimo bránky. Trnavčanom sa ani v závere nepodarilo skórovať, a tak si Ružomberok pripísal tri body do tabuľky.

Gól: 38. Mulumba Mukendi, ŽK: 79. P. Čarnota – 12. Mulumba Mukendi, 66. Ďubek, rozhodovali: Matúš – Vorel, Mikulaj, 2531 divákov

Trnava: Rusov – Habánek, Čvirik (60. Pavelka), Janečka, E. Sabo (71. M. Rehák) – Mikovič (46. M. Vyskočil), Vlasko, Karhan, P. Čarnota, Ciprys – Schranz

Ružomberok: L. Zich (57. Lešňovský) – P. Maslo, Práznovský, Greššák, M. Nosek – Š. Pekár (82. A. Lovás), M. Nagy, Bielák, Ďubek, Almaský (62. L. Lupták) – Mulumba Mukendi

Reakcie:

Peter Zelenský (tréner Trnavy): „Na hráčoch bolo vidieť, že tento zápas chcú vyhrať. Chlapci mali v hlavách ešte stále trenčiansky debakel 0:6. Dnes hrali na doraz. Nesúhlasím s kolegom Šimčom, že ich nič v Trnave nemohlo zlomiť. Škoda, že sme nevyužili niektoré naše šance. Druhý polčas sa prakticky hral iba pred ružomberskou šestnástkou.“

Ladislav Šimčo (tréner Ružomberka): „Do Trnavy sme prišli dobre pripravení. Našu hru zdobila organizácia i disciplína. Dnes nás v Trnave nič nemohlo zlomiť a mrzí ma, že sme nevyhrali vyšším rozdielom. Chlapcov musím za výkon pochváliť.“

I. polčas

Gajdos

Prvý polčas bol jasnou doménou Košic, až na malé výnimky sa hra odvíjala len na polovici Nitry.

Už v 2. min Sekulič vybehol po pravej strane, no jeho prihrávka neprešla na nabiehajúcich spoluhráčov.

V 11. min po rohu Ostojič z päťky hlavou netrafil bránku. Po štvrťhodine hry Novákovu technickú strelu pod brvno Chudý vytlačil na roh.

O tri minúty neskôr pálil J. Novák z priameho kopu z 30 metrov, hosťujúci gólman však bol opäť na mieste. Hostia sa po prvý raz strelecky presadili až v 20. min, ale Mikušova strela letela tesne vedľa. O tri minúty neskôr zasa hlavička Šimončiča smerovala iba do rúk Tofiloského.

V 37. min si po dlhej prihrávke K. Kuzmu nerozumel hosťujúci obranca s gólmanom, lopta sa po menšom biliarde dostala k voľnému Škutkovi, ktorý spoza šestnástky otvoril skóre stretnutia – 1:0. O štyri minúty neskôr unikol po pravej strane Uroš Matič, na jeho prízemnú prihrávku si nabehol Škutka a domáci viedli o dva góly.

II. polčas

Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil, stretnutie vyústilo do súboja košických hráčov proti brankárovi Chudému. Ten bol po celý čas v spŕške striel a hoci vytiahol niektoré pekné zákroky, dvakrát predsa len kapituloval.

V 51. min síce Novákovu bombu spoza šestnástky zaujímavo vyrazil, no už o minútu nemal nárok na strelu Škutku, ktorý zavŕšil hetrik. Nitriansky gólman potom Matičovu, Viazankovu i Sekuličove strely kryl, ale v 82. min na krásne zakrútenú strelu do šibenice z kopačky U. Matiča nedočiahol.

Hostia mohli skorigovvať výsledok v 85. min, keď sa Kolár ocitol sám pred Tofiloským, no ten zmaril jeho tutovku.

Góly: 37., 41. a 52. Škutka, 82. U. Matič, ŽK: 31. Mikuláš Tóth, 64. Viazanko – 13. L. Zelenický, 31. Boszorád, 74. Šimončič, rozhodovali: Kružliak – Bednár, Petríček, 2246 divákov

Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth, Ostojič, Bašista, Sekulič – Šinglár, K. Kuzma – Viazanko (85. Karaš), U. Matič, J. Novák (73. Hovančík) – Škutka (62. K. Diaby)

Nitra: M. Chudý – Boszorád, Struhár, M. Kolmokov, Mičic – V. Gajdoš, Kaspřák (77. R. Oravec) – L. Zelenický (53. Ľ. Kolár), Šimončič, Šmehýl (68. Kroupa) – Matúš Mikuš

Reakcie:

Ján Kozák st. (tréner Košíc): „Chcem sa poďakovať divákom, ktorí počas celej jesene povzbudzovali chlapcov. Dnes sme sa im odvďačili dobrým výkonom. Verím, že na jar ich bude chodiť ešte viac. Proti Nitre sme podali veľmi dobrý kolektívny výkon.“

Jozef Vukušič (tréner Nitry): „Domáci vyhrali zaslúžene. Do zápasu sme vstúpili tak, ako sme si predsavzali, ale iba do 30. minúty. Potom sme dvakrát inkasovali a proti Košiciam sa už potom hrá ťažko. Boli výborní v defenzíve a majú dobrých brejkových hráčov v útoku. Domáci ukázali charakter, bojovali celých deväťdesiat minút, čo v našom tíme neplatilo pre všetkých hráčov.“

I. polčas

Poliaček

Futbalisti Tatrana sa pustil do súpera zhurta a hneď v 1. min mal gól na kopačke Guba. Jeho krížna strela letela len o milimetre vedľa ľavej žrde Belicovej bránky.

O štyri minúty Zošákova hlavička po Poliačkovom centri nemala razanciu. V 12. min sa domáci tešili z gólu, Liptákova strela z hranice šestnástky skončila v sieti – 1:0.

Hostia sa spoliehali na rýchle brejky a prešovská obrana musela byť v strehu. Pančíkova a Brašeňova strela leteli vysoko nad domácu bránku. Prešovčania mohli zvýšiť svoj náskok v 37. min, ale Gubov únik zastavil Belic.

V tej istej minúte Adámikova hlavička po rohovom kope šla tesne vedľa ľavej žrde hosťujúcej bránky. Zverenci trénera Norberta Hrnčára sa dostali do vyloženej šance v 41. min, keď ani na štyrikrát nedopravili loptu za Divišov

II. polčas

V druhom polčase boli herne lepší domáci futbalisti. Postupom času odchádzal Dukle stred poľa a jej prechod do útoku bol ťažkopádny. V 71. min po krásnej akcii mohol zvýšiť náskok Tatrana Zošák, ale jeho delovka skončila na brvne Belicovej svätyne. V 80. min strieľal Kostadinov, ale Belic si poradil.

Najväčšiu príležitosť hostí mal v 85. min Šovčík, jeho strela iba o milimetre minula ľavú žrď domáceho tímu. V nadstavenom čase stáli pri Prešovčanoch „všetci svätí“, keď po Augustínovej strele zazvonila žrď Divišovej bránky. Tatran dosiahol cenné jednogólové víťazstvo.

Gól: 12. Peter Lipták, ŽK: 72. Krajník – 63. Brašeň, rozhodovali: Smolák – Tomčík, Žákech, 1145 divákov

Prešov: Jakub Diviš – Pribula, Adámik, Krajník, P. Petráš – Peter Lipták – M. Poliaček (72. B. Kostadinov), Zošák (84. V. Macko), Jakovlev – M. Adam, Guba (52. M. Marcin)

Banská Bystrica: Belic – M. Turňa, Poljovka (46. Chrappan), Gyömbér, T. Hučko – Brašeň, Považanec (65. R. Augustín), Marek Hlinka, M. Pančík ml. – Sachňuk, Ferenčík (81. Šovčík)

Reakcie:

Ladislav Totkovič (tréner Prešova): „Vstúpili sme do zápasu aktívne, dali sme gól a v aktivite sme ďalej pokračovali. V druhom polčase škoda šancí Zošáka a Kostadinova, výsledok by bol lepší. Dnes sme zaslúžene vyhrali, pre naše mužstvo je to vzpruha do ďalších bojov.“

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Príliš skoro sme inkasovali. V dueli sme mali pár možností na skórovanie, v nadstavenom čase sme mohli vyrovnať. Dnešný zápas bol o bojovnosti.“

12. FC Spartak Trnava 18 3 6 9 14:32 15

* Tímu FC Nitra po sezóne 2012/2013 odrátajú 3 body.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 19. kola II. ligy 2012/2013:

FK Slovan Duslo Šaľa – FC ŠTK 1914 Šamorín 0:2 (0:2)

Góly: 21. Marušin, 26. Mezovský, ŽK: 69. Čurgali, 78. E. Gajdoš – 28. J. Pentek, 28. Mezovský, 40. Fulmek, 44. Pelegríny, 53. A. Ceesay, 80. M. Kučera, 90. M. Sedlák, rozhodovali: Marhefka – Poláček, Kubačka, 332 divákov

Hostia zaskočili súpera dvoma nádhernými gólmi v prvom polčase. Najprv Marušin v 21. min trafil z 20 m do ľavého horného rohu, o päť minút neskôr ho napodobnil Mezovský – akurát s tým rozdielom, že presne našiel opačný roh bránky. Šamorínčania mohli zvíťaziť v Šali aj vyšším rozdielom, ale premárnili tri „tutovky“.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – Partizán Bardejov 0:2 (0:0)

Góly: 49. Dyjan De Azevedo, 49. Andraščík, ŽK: 12. Šupej, 90. Janec (obaja L. Mikuláš), ČK: 57. Šupej (L. Mikuláš) po 2. ŽK, rozhodovali: Vlk – Ádám, Hancko, 150 divákov

V prvom polčase dominovali domáci, ktorí však nevyužili štyri stopercentné šance. O všetkom rozhodla nepozornosť Liptovského Mikuláša na začiatku druhého dejstva, keď v 49. min v rozpätí niekoľkých sekúnd dva razy inkasoval. Navyše, od 57. min dohrával MFK Tatran bez vylúčeného Šupeja, takže Bardejov už nemal problémy ustrážiť si víťazstvo.

MFK Dubnica nad Váhom – ŽP Šport Podbrezová 0:0

ŽK: 36. Božoň (Dubnica), rozhodovali: Piatka – Brendza, Ferenc, 960 divákov

Na dobre pripravenom teréne sa obojstranne odvíjal pekný kombinačný futbal s viacerými šancami. Gól sa však napokon nepodarilo streliť ani jednému mužstvu. Honoru pre najlepších hráčov sa dočkali Dubničan Augustíni a Harvilko z Podbrezovej.

TJ Baník Ružiná – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:1)

Góly: 69. Kurák (z pok. kopu) – 25. Hošek, 51. Pecirep, ŽK: 49. Chromek, 58. Karásek, 70. Kamendy – 59. Akwo Tarh Ayuk Taku, 69. Huber, 76. Fodrek, rozhodovali: Kráľovič – Súkeníková, Jenčura, 400 divákov

Od úvodu mal zápas svižné tempo najmä zásluhou domácich. Hostia však vyťažili z minima maximum: v 25. min sa po akcii Fodreka s Hošekom ujali vedenia zásluhou druhého menovaného. Navyše, po zmene strán v 51. min Pecirep tečovanou strelou do protipohybu Michalíka zvýšil na 2:0 pre Dunajskú Stredu. Následne tréner domácich prestriedal, na ihrisko sa dostal Kurák, ktorý v 69. min znížil z pokutového kopu. V závere sa Ružiná snažila vyrovnať, no nezužitkovala ani vyložené šance.

MŠK Rimavská Sobota – ŠK SFM Senec 0:0

ŽK: 58. L. Migaľa – 14. Trajcsik, 22. F. Molnár, 36. Gogolák, 82. T. Hanzel, 83. Bedecs, rozhodovali: Chmura – Špivák, Mojsej, 264 divákov

Na ťažkom teréne sa hral bojovný futbal bez vyložených šancí. Miernu územnú prevahu mali domáci. Hostia zo Senca hrozili rýchlymi protiútokmi, a to najmä po zmene strán. V 76. min mohol rozhodnúť Lapin, ale zblízka trafil len do brankára Rimavskej Soboty Kostolanského.

MFK Zemplín Michalovce – MFK Dolný Kubín 1:1 (0:1)

Góly: 66. L. Hruška – 37. Jurky, ŽK: 37. Kunca, 66. L. Hruška, 75. Podhorin – 43. Drengubiak, 45. Kutlík, 47. Sivčevič, rozhodovali: Fajčík – Roszbeck, Vindiš, 650 divákov

Na rozmočenom teréne sa hral futbal priemernej úrovne. Hostia sa zamerali na brejky. Jurky otvoril skóre v 37. min zo štandardnej situácie. V druhom polčase mali viac z hry domáci hráči a v 66. min sa podarilo Lubošovi Hruškovi vyrovnať na 1:1. Po vyrovnávajúcom góle mali síce Michalovčania optický tlak, ale nevypracovali si gólovú šancu. V 90. min mohol naopak rozhodnúť striedajúci Michal Holub, ktorý však hlavou netrafil domácu bránku.