Slovan zdolal favorizovaný Magnitogorsk, Sloboda strelil svoj premiérový gól v KHL

HOKEJ KHL: Bratislava - Magnitogorsk
ZĽAVA V POPREDÍ: Brankár Metallurg Magnitogorsk Vasilij Košečkin, hráč Slovana Bratislava Jan Buchtele počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk. Bratislava, 9. január 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 9. januára (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava v utorok zaskočili v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) favorita, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Metallurg Magnitogorsk 4:3. Zverenci trénera Eduarda Zankovca sa do konca duelu báli o výsledok, ale ustrážili si zisk troch bodov.

V úvodnej tretine skóroval iba domáci Juraj Mikúš, na ktorého v druhej čatsi nadviazal Nick Ebert. Hostia síce znížili presným zásahom Wojteka Wolského, ale Marek Sloboda premiérovým presným zásahom v KHL vrátil Slovanu dvojgólový náskok a už na 4:1 upravil v presilovke Zach Boychuk. V tretej tretine hostia už len skorigovali.

Po utorku má bratislavský klub na svojom konte 50 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí predposledná 12. pozícia. Na ôsmu priečku Severstaľu Čerepovec, ktorá zaručuje prienik do play-off, strácajú „belasí“ 23 bodov.

Šanca na postup do vyraďovacej časti je v prípade bratislavského klubu už len v rovine teórie, pretože získať môže maximálne 24 bodov.

Slovan sa najbližšie predstaví vo štvrtok 11. januára opäť doma proti Traktoru Čeľabinsk.

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA

• utorok

HC Slovan Bratislava – Metallurg Magnitogorsk 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Góly: 9. J. Mikúš, 27. Ebert (Garbutt), 29. Marek Sloboda (Ebert, Ščerbatov), 38. Z. Boychuk (J. Mikúš, Řepík) – 28. Wolski (Lee, Kovář), 51. Bobrjašov, 55. Ellison (Wolski, Mozjakin)

Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Z. Boychuk (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons (Lot.), Gofman – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 6651 divákov

Slovan Bratislava: Štěpánek – Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Bačík, Barker, T. Voráček – Řepík, Viedenský, Z. Boychuk – J. Mikúš, Colby Genoway, Buchtele – Lamper, A. Šťastný, Garbutt – Marek Sloboda, Skalický, Ščerbatov
Magnitogorsk: Košečkin (29. Samsonov) – Lee, Birjukov, Tereščenko, Bobrjašov, Bereglazov, D. Denisov, Igošev – Mozjakin, Kovář, Wolski – Kokarev, Ellison, Timkin – Čibisov, Osala, Šenfeľd – Boltanov, Kaletnik, Platonov – Švyrjov

I. TRETINA

Začiatok stretnutia patril Slovanu a od piatej minúty hral presilovku, v nej však zaujala iba delovka Sersena od modrej čiary a Košečkinov zákrok betónom. V 9. min však hostia nedokázali odstreliť puk z obranného pásma, dostal sa k nemu J. Mikúš a otvoril skóre – 1:0. O niekoľko okamihov neskôr nepochodil v brejku Buchtele, potom v presilovke Ebert trafil Košečkina a tesne pred prvou sirénou si hosťujúci brankár poradil aj so strelou Ščerbatova.

II. TRETINA

V úvode druhej časti mal presilovku Magnitogorsk, tá priniesla šance Kovářa a Mozjakina. Už v rovnovážnom stave vystrelil spoza kruhu Ebert a Slovan viedol 2:0. O minútu neskôr v početnej výhode hostia skorigovali zásluhou Wolského, ale odpoveď Slovana na seba nenechala dlho časť a Marek Sloboda premiérovým presným zásahom v KHL zabezpečil domácim opäť dvojgólový náskok, čím vyhnal z bránky Košečkina. Nahradil ho Samsonov, ktorý si čisté konto udržal do 38. min, pretože ho v presilovke prestrelil Z. Boychuk.

III. TRETINA

V tretej tretine hrali hostia „stíhačku“ a gólmi Bobriašova a Ellisona skorigovali na 3:4. Slovan hral potom presilovku, no Samsonov počas nej neinkasoval. Magnitogorsk mal presilovku v záverečných sekundách, ale ani počas power-play už nevyrovnal.

Marek Sloboda (útočník Slovana, prvý gól v KHL): „Som rád, že sme zvíťazili v súboji proti náročnému súperovi. Myslím si, že je to zásluha výborného kolektívneho výkonu od brankára až po útočníkov. Mám radosť zo streleného gólu, je to úžasný pocit. Od malička som sníval, ešte keď som s otcom chodil na starý ‚zimák‘, že dám gól za Slovan. Budem pracovať ďalej, aby prišli aj ďalšie.“