Aktualizované: ŠK Slovan Bratislava kontumačne prehral a v Slovnaft Cupe skončil, môže za to Ljubičičov štart

Európska liga: ŠK Slovan Bratislava - Rapid Viedeň
Foto: archívne, SITA/Braňo Bibel.
  • aktualizované 30. augusta, 15:08

BRATISLAVA 30. augusta (WebNoviny.sk) – Futbalový Slovnaft Cup 2018/2019 bude pokračovať bez obhajcu prvenstva z predchádzajúcej edície. Športovo-technická komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) na mimoriadnom štvrtkovom zasadnutí rozhodla o kontumácii stretnutia medzi domácou TJ Iskra Horné Orešany a ŠK Slovan Bratislava v rámci 2. kola pohárovej súťaže.

Nastúpil v rovnakom kole za dva tímy

Do ďalšej fázy turnaja prekvapujúco postúpil vďaka kontumačného výsledku 3:0 klub z piatej najvyššej slovenskej súťaže, zatiaľ čo „belasí“ sa so súťažou rozlúčili.

Dôvodom dodatočnej úpravy pôvodného výsledku 2:0 v prospech účastníka Fortuna ligy je neoprávnený štart najnovšej akvizície Slovana Marina Ljubičiča, ktorý v rovnakom kole Slovnaft Cupu nastúpil predtým aj za Dunajskú Stredu.

„Na základe aktuálneho rozpisu súťaží a súťažného poriadku ŠTK skontumovala zápas Horné Orešany – Slovan Bratislava v domácich 3:0. Marin Ljubičič nastúpil v 2. kole Slovaft Cupu dvakrát za dve rozdielne mužstvá. Najprv 8. augusta za Dunajskú Stredu v súboji s Púchovom, kde bol dokonca kapitánom a strelil gól. Neskôr hral za Slovan 29. augusta v súboji s Hornými Orešanmi, a to rozpis súťaží zakazuje,“ uviedla na oficiálne internetovej stránke SFZ riaditeľka PR Monika Jurigová. ŠTK SFZ zároveň podala podnet na začatie konania voči Ljubičičovi na disciplinárnu komisiu. „O treste pre samotného Ljubičiča začne rozhodovať DK už vo štvrtok,“ dodala Jurigová.

Vinu nesie realizačný tím

V Slovane Bratislava sú si vedomí svojej chyby. „ŠK Slovan Bratislava je pripravený niesť dôsledky za toto fatálne zlyhanie. Takáto chyba sa na tejto úrovni jednoducho nemôže stať. Zodpovednosť a vinu nesie celý realizačný tím prvého mužstva, ktorý si neoveril fakty a pripustil, že Ljubičič v pohári nastúpil. Celú situáciu si interne rozoberieme a určite vyvodíme následky,“ uvádza sa v stanovisku bratislavského klubu, ktoré priniesol portál ProFutbal.sk

Futbalisti Horných Orešian nastúpia po postupe cez Slovan Bratislava v 3. kole SC proti hráčom MFK Vrbové.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marin Ljubičič
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava