Slovenské florbalistky deklasovali Maďarky a postúpili na majstrovstvá sveta

Florbal, Katarína Klapitová
Slovenská florbalistka Katarína Klapitová. Foto: www.astrencin.sk

TRENČÍN 2. februára (WebNoviny.sk) – Reprezentantky SR vo florbale sa predstavia na tohtoročných majstrovstvách sveta vo švajčiarskom Neuchateli (7. – 15. decembra).

Zverenky Michala Jedličku si postup zabezpečili triumfom nad hráčkami Maďarska 12:1 v sobotňajšom druhom vystúpení v skupine Eur 4 na kvalifikačnom turnaji v Trenčíne.

Za najlepšiu hráčku domáceho tímu vyhlásili Kristínu Hudákovú, ktorá strelila jeden gól a pridala dve asistencie. Slovenky si vďaka triumfu udržali prvú priečku v tabuľke svojej skupiny. Na svetový šampionát sa v predstihu kvalifikovali aj Lotyšky.

Slovenky sú po druhých zápasoch na čele skupiny Eur 4 so štyrmi bodmi. V tesnom závese za domácimi hráčkami sú Lotyšky takisto so štyrmi bodmi, ale s horším skóre.

Na tretej a štvrtej priečke sú bez bodu Holanďanky, resp. Maďarky. Národný tím SR nastúpi najbližšie v nedeľu 3. februára od 15.00 h proti Lotyšsku. Na svetový šampionát do Švajčiarska priamo postúpia dve najlepšie družstvá z každej európskej kvalifikačnej skupiny a dve najlepšie krajiny z tretieho miesta.

Kvalifikačný turnaj o postup na MS florbalistiek 2019

  • skupina Eur 4 – sobota

Slovensko – Maďarsko 12:1 (3:0, 5:1, 4:0)
Góly: 2. K. Hudáková (Faktorová), 13. Belicová (V. Grossová), 15. Faktorová (Trošková), 25. M. Šponiarová (Ferenčíková), 27. Ferenčíková (M. Šponiarová), 32. L. Jelínková (P. Hudáková), 36. Klapitová (K. Hudáková), 36. Dobrodejová (Boľová), 44. Klapitová (K. Hudáková), 46. V. Grossová (Ďuríková), 47. Klapitová (Lenčéšová), 56. K. Grossová – 37. Szálaiová (z tr. strieľania)
Vylúčené: 5:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hejnová a Beranová (obe Česko), 557 divákov

Zostava SR: Farulová – Robová, V. Grossová, M. Šponiarová, Ďuríková, Klapitová, Lenčéšová – – Boľová, Belicová, Cupráková – P. Hudáková, Jelínková, Ferenčíková – Faktorová, Trošková, K. Hudáková – Dobrodejová, Marcinková, K. Grossová

Zverenky Michala Jedličku otvorili skóre už v 2. min gólom Kristíny Hudákovej, v prvej tretine sa presadili ešte aj Kristína Belicová a Alexandra Faktorová.

Slovenky pokračovali v nastolenom tempe aj v druhej časti, keď pridali ďalších päť zásahov, postupne skórovali Michaela Šponiarová, Denisa Ferenčíková, kapitánka Lucia Jelínková, Katarína Klapitová a Lenka Dobrodejová.

V závere prostredného dejstva sa dočkali aj Maďarky, trestné strieľanie premenila Dóra Szálaiová. Jej spoluhráčky však na presný zásah nenadviazali, naopak, reprezentantky SR pokračovali v strieľaní gólov.

V záverečnej dvadsaťminútovke dvakrát skórovala Katarína Klapitová, po jednom zásahu pridali Viktória i Klára Grossové.

Tabuľka skupiny Eur 4:

1. Slovensko 2 2 0 0 20:3 4 – istý postup na MS
2. Lotyšsko 2 2 0 0 17:3 4 – istý postup na MS
3. Holandsko 2 0 0 2 4:16 0
4. Maďarsko 2 0 0 2 2:18 0

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom