Slovenky už poznajú mená súperiek na US Open v New Yorku, Cibulková sa stretne opäť s Rusovou

Dominika Cibulková
Slovenská tenistka Dominika Cibulková. Foto: archívne, SITA/AP

NEW YORK 25. augusta (WebNoviny.sk) – Až po skončení kvalifikácie sa slovenská tenistka Dominika Cibulková dozvedela meno súperky v 1. kole dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (celková dotácia 53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku). Bude ňou 27-ročná Holanďanka Arantxa Rusová, ktorá prešla troma zápasmi kvalifikácie so stratou jediného setu.

Vo vzájomnej celkovej bilancii vedie Cibulková 2:0, Ľaváčku Rusovú zdolala po prvý raz už v roku 2006 na juniorskom turnaji práve na US Open. O štyri roky neskôr si s ňou poradila už v rámci hlavného ženského okruhu WTA na tráve v holandskom Hertogenboschi.

Ďalší program slovenských hráčok v 1. kole dvojhry v New Yorku je nasledovný: Magdaléna Rybáriková (SR-31) – Čchiang Wang (Čína), Viktória Kužmová (SR) – Viktoria Azarenková (Biel.) a Karolína Schmiedlová (SR) – Wang Ja-fan (Čína). Cibulková je nasadená ako dvadsiata deviata a Rybáriková ako tridsiata prvá.

Rybáriková sa s Čchiang Wang ešte nestretla vo vzájomnom stretnutí. Rovnako Kužmová narazí na Azarenkovú prvýkrát v kariére. Karolína Schmiedlová bude chcieť nadviazať na víťazstvo spred štyroch rokov nad Wang Ja-fan, na turnaji WTA v čínskom Wu-chane ju zdolala v 1. kole kvalifikácie (1:6, 6:3, 6:3).

US Open – Dvojhra žien – 1. kolo

  • doplnený žreb – súperky Sloveniek:

Dominika Cibulková (SR-29) – Arantxa Rusová (Hol.) / bilancia 2:0
Magdaléna Rybáriková (SR-31) – Čchiang Wang (Čína) / bilancia: 0:0
Viktória Kužmová (SR) – Viktoria Azarenková (Biel.) / bilancia: 0:0
Karolína Schmiedlová (SR) – Wang Ja-fan (Čína) / bilancia: 1:0

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Arantxa RusováDominika CibulkováKarolína SchmiedlováMagdaléna RybárikováViktoria AzarenkováViktória Kužmová