Slovenská bežkyňa Procházková postúpila do finále

Beh na lyžiach
Foto: SITA/AP

ŠTOKHOLM 16. marca (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková postúpila do finále šprintu žien klasickou technikou v rámci pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach vo švédskom Štokholme, ktoré sú prvou etapou štvordielneho finále bojov o krištáľový glóbus.

Vo svojom semifinálovom behu obsadila 2. miesto znamenajúce priamy postup do bojov o medaily. Rýchlejšia od nej bola iba aktuálna líderka hodnotenia šprintu v rámci SP Slovinka Petra Majdičová.

V kvalifikácii šprintu mužov suverénny Hattestad

V kvalifikácii šprintu mužov klasickou technikou v rámci pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach vo švédskom Štokholme, ktoré sú prvou etapou štvordielneho finále bojov o krištáľový glóbus, dosiahol suverénne najrýchlejší čas Nór Ola Vigen Hattestad. Dvojnásobný majster sveta zo šampionátu v roku 2009 v českom Liberci dokázal 1040 m dlhý okruh s celkovým prevýšením 25 m okolo Kráľovského paláca priamo v centre švédskej metropoly zvládnuť za 2:07,71 min. Jeho krajan Petter Northug na druhom mieste zaostal o takmer 4 sekundy. Z tretej pozície postúpil do vyraďovacej fázy pretekov domáci Jesper Modin. Už istý majiteľ malého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo v hodnotení tejto disciplíny ďalší Švéd Emil Jönsson skončil štvrtý. Mužské štvrťfinále sa začne o 16.10 h. Slovensko v pretekoch nemalo zastúpenie.

Výsledky – kvalifikácia šprintu mužov klasickou technikou – Štokholm:

1. Ola Vigen Hattestad (Nór.) 2:07,71 min, 2. Petter Northug (Nór.) +3,86, 3. Jesper Modin (Švéd.) +4,04, 4. Emil Jönsson (Švéd.) +4,73, 5. Dario Cologna (Švaj.) +5,10, 6. Eldar Rönning (Nór.) +5,81

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena ProcházkováDario ColognaPetra MajdičováPetter Northug