Slovenské biatlonistky dobehli v štafete na deviatom mieste

Anastasia Kuzminová vybojoval v Nórsku bronz
Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová v stíhacích pretekoch na 10 km v rámci 7. kola Svetového pohára v biatlone v areáli Holmenkollen na predmestí nórskej metropoly Oslo. Foto: SITA/AP

Tréner je spokojný

„Každé umiestnenie v prvej desiatke je dobré, som teda spokojný. Samozrejme, úvod pretekov nám nevyšiel, Terézia Poliaková nabrala stratu, ale skúsili sme v jej prípade zmenu, bol to taký test. V Hochfilzene so počínala výborne, ale nie na prvom úseku štafety. Osobne si myslím, že pre olympijské hry je lepšia voľba na prvý úsek Janka Gereková alebo Paula Fialková. Výborne sa vo svojej premiére vo Svetovom pohári ukázala mladšia Fialková – Ivona. Zastrieľala bezchybne, doslova svetovo. Presvedčila, že patrí na preteky tohto druhu. Celkovo naše dva štafetové výsledky z Hochfilzenu a Le Grand Bornand naznačujú, že na olympijských hrách môžeme mať vyššie ambície. Minimálne si získavame rešpekt u trénerov iných tímov, a to je dobré,“ komentoval prvé dve štafety biatlonovej sezóny tréner ženskej reprezentácie Slovenska Josef Obererlacher.

LE GRAND BORNAND 12. decembra (WEBNOVINY) – Reprezentantky Nemecka sa stali víťazkami súťaže ženských štafiet na 4×6 km, úvodných pretekov 3. kola Svetového pohára v biatlone vo francúzskom Le Grand Bornand. Nemky zvíťazili s náskokom 23,3 s pred Ukrajinkami, tretie skončili Nórky (+23,8), keď ich eso Tora Bergerová podľahla vo finiši Ukrajinke Olene Pidgrušnej.

Slovenky nezopakovali skvelé šieste miesto spred šiestich dní z rakúskeho Hochfilzenu, ale po slabšom začiatku napokon nesklamali a v konkurencii 23 štafiet obsadili 9. miesto. Kvarteto v zložení Terézia Poliaková, Janka Gereková, Ivona Fialková a Anastasia Kuzminová zaostalo za víťaznými nemeckými reprezentantkami o 2:49,9 min. Na strelnici museli dovedna desaťkrát dobíjať, ale nemuseli ani na jeden trestný okruh.

Slovenské reprezentantky nabrali stratu hneď na začiatku, keď Poliaková odovzdávala Gerekovej až ako dvadsiata s vyše dvojminútovým odstupom za najlepšími. Gerekovej sa najmä vďaka čistej streľbe v stoji podarilo vytiahnuť Slovenky na 14. miesto. Výborný výkon podala iba 19-ročná Ivona Fialková, ktorá nahradila svoju staršiu sestru Paulínu. Ivona postúpila o ďalšie tri priečky vyššie najmä zásluhou bezchybnej streľby. Skúsená olympijská medailistka Anastasia Kuzminová na záverečnom úseku napriek trom nepresným výstrelom vďaka skvelému behu vytiahla Slovenky na konečné 9. miesto.

V piatok pokračuje Svetový pohár v Le Grand Bornand v Savojských Alpách od 15.00 h štafetami mužov na 4x 7,5 km.

Svetový pohár v biatlone – Le Grand Bornand (Fr.):

Štafeta žien na 4x 6 km: 1. Nemecko (Franziska Preussová, Andrea Henkelová, Franziska Hildebrandová, Laura Dahlmeierová) 1:06:27,8 h (0+3), 2. Ukrajina (Julia Džimová, Vita Semerenková, Vaľ Semerenková, Olena Pidgrušná) +23,3 (0+4), 3. Nórsko (Tiril Eckhoffová, Fanny Welle-Strand Hornová, Synnove Solemdalová, Tora Bergerová) +23,8 (0+10), 4. Kanada +1:35,8 (0+9), 5. Francúzsko +1:43,8 (0+3), 6. Rusko +2:00,4 (0+5),… 9. Slovensko (Terézia Poliaková, Janka Gereková, Ivona Fialková, Anastasia Kuzminová) +2:49,9 (0+10)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováAndrea HenkelováIvona FialkováJanka GerekováTerézia PoliakováTora Bergerová