Slovenskí curleri okúsili dvojitú prehru, môžu ešte postúpiť

Curling

SOČI 11. marca (WEBNOVINY) – Slovenským reprezentantom v curlingu na vozíkoch nevyšli utorkové vystúpenia na zimných paralympijských hrách v Soči. Najprv predpoludním podľahli Kórejčanom 4:7 a popoludní potom prehrali aj so Švédmi 3:9.

Ide o druhú a tretiu prehru slovenských curlerov, ktorí na ZPH debutujú. V pondelok podľahli Veľkej Británii 2:12 a predtým si pripísali víťazstvá nad USA (6:4), Čínou (8:3) a Fínskom (9:6).

Viac správ z paralympiády v Soči nájdete

—-> TU.

Na súboje proti Kórejčanom a Švédom nastúpili Slováci v zložení Radoslav Ďuriš, Branislav Jakubec, Dušan Pitoňák a Monika Kunkelová. Proti Kórejčanom mali výborný úvod, keď po štyroch endoch viedli 4:0. V druhej polovici zápasu však prišiel kórejský obrat na 7:4.

„Taký podpriemer sme nezahrali už dávno. Do prestávky sme viedli 4:0, ale nakoniec sme prehrali 4:7,“ soptil Dušan Pitoňák. Tréner František Pitoňák k vývoju stretnutia smutne uviedol: „Zápas sme si po prestávke prehrali sami. V piatom ende sme zahrali šesť zlých kameňov, v šiestom všetkých osem.“

Curling

Proti Švédom prehrávali slovenskí reprezentanti už 0:4, ale znížili na 2:4 aj 3:5. Záver siedmeho endu však nezvládli a severania v ňom zásluhou viacerých slovenských chýb získali rozhodujúce štyri body. Najbližšie sa slovenskí reprezentanti stretnú v stredu 12. marca o 6.30 h SEČ s Nórmi.

„Asi sme po troch víťazstvách mali príliš veľké očakávania. Tlačí nás to, že musíme ešte aspoň dvakrát vyhrať, aby sme postúpili do semifinále,“ povedal kapitán slovenského tímu Radoslav Ďuriš. „Stále máme šancu na postup, ale treba začať znovu víťaziť,“ podotkol tréner slovenského tímu František Pitoňák.

V curlingu na ZPH v Soči zápolí desať tímov, ktoré sa v základnej časti súťaže stretnú systémom každý s každým. Z konečnej tabuľky potom najlepšie štyri družstvá postúpia do semifinále a bojov o medaily. Turnaj vyvrcholí v sobotu 15. marca.

Curling – základná fáza – utorok

Slovensko – Kórejská republika 4:7 (1:0, 1:0, 1:0, 1:0, 0:2, 0:4, 0:1) ukončené po 7. ende

Slovensko – Švédsko 3:9 (0:2, 0:2, 1:0, 1:0, 0:1, 1:0, 0:4) ukončené po 7. ende