Slovenskí volejbalisti sú po výhre nad Izraelom lídrami

Volejbal

RAANANA 10. júna (WEBNOVINY) – Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili aj vo svojom záverečnom zápase na treťom turnaji základnej fázy 9. ročníka Európskej ligy v izraelskom meste Raanana, keď si poradili s domácim výberom po tuhom boji 3:2 (18, -24, 24, -25, 14).

Domov sa tak vracajú s osembodovým ziskom a sú lídrami aktuálneho poradia A-skupiny. Druhé Španielsko však odohralo o tri zápasy menej a zaostáva iba o jediný bod.

Na budúci týždeň organizujú štvrtý turnaj Dáni a Slováci budú mať voľno. Do bojov potom zasiahnu až na záverečnom turnaji, ktorý sa od 22. do 24. júna uskutoční v Košiciach.

V prvom nedeľnom zápase A-skupiny Dánsko zdolalo Grécko 3:1 (20, 18, -22, 24)

Výsledky:

Izrael – Slovensko 2:3 (-17, 24, -24, 25, -14)

141 min, rozhodovali: Salabašjan (Bul.) a Medviď (Ukr.)

Volejbal

Zápas mal od začiatku „divoký“ vývoj a občas sa zdalo, akoby ani jeden tím nechcel zvíťaziť. Prvé lopty patrili domácim, ale potom pre vzali iniciatívu Slováci a pomaly kráčali k zisku prvého setu. Nakoniec ho vyhrali rozdielom viac ako triedy 25:17.

II. set

Do druhého dejstva však akoby nastúpili iné tímy. Taktovku držali v rukách Izraelčania a Slováci sa iba prizerali, čo to vlastne outsideri skupiny hrajú. V polovici setu sa im podarilo vyrovnať a od stavu 17:16 boli o krok pred súperom. Koncovku však trestuhodne prenechali domácim, ktorí neváhali, vyhrali set 26:24 a vyrovnali na 1:1.

III. set

Tretí set bol hrou na „preťahovanú“. Družstvá sa striedali vedení, ani jednému sa nepodarilo vytvoriť si väčší náskok. V závere mali prvý setbal Izraelčania, ale po poslednej lopte sa tešili Slováci z víťazstva 26:24 a vedenia 2:1.

IV. set

Štvrtý set bol do stavu 20:13 pre Slovákov hrou mačky s myšou. Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho si robili, čo chceli a jednoznačne dominovali. To, čo sa stalo potom, možno označiť za „zlý sen“. Nielenže dovolili vstať súperovi z prachu, ale poslednú pasáž setu prehrali zahanbujúco 5:14. Izraelčania vyrovnali stav zápasu na 2:2.

V. set

Domáci sa dostali na koňa. Do tajbrejku vleteli ako veľká voda a viedli v ňom už 4:0. Po ese Bencza Slováci vyrovnali na 6:6, lenže potom nevidel rozhodca teč domácich, blokom sa blysol Šafranovič a bolo to opäť o tri body pre Izrael (9:6). V koncovke viedol Izrael 14:12, ale Slováci vyhrali v tajbrejku 16:14 a celý zápas 3:2.