Slovenská K4
Slovenskí reperezentanti v rýchlostnej kanoistike, zľava: Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka. Foto: SITA/Martin Medňanský.
16. júla 2017 ŠportOstatné športy od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Slovenský štvorkajak vybojoval bronz na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike

PLOVDIV 16. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka vybojoval bronzovú medailu v K4 1000 m na majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v bulharskom Plovdive.

Zlato získali skvelým záverom Španieli, o strieborných medailách pre Poliakov na úkor Slovákov rozhodol až fotofiniš a po dôkladnom zmeraní iba 8 tisícin sekundy. Finále v K4 1000 m sa konalo za daždivého počasia.

V súčte európskych šampionátov v rýchlostnej kanoistike je to 45. medaila pre Slovensko. Aktuálna slovenská bilancia je 17 zlatých – 16 strieborných – 12 bronzových medailí.

Slováci už v sobotu získali na polovičnej a po novom aj olympijskej trati K4 500 m striebro a potvrdili viacročnú príslušnosť k absolútnej svetovej špičke. Pred rokom na ME v Moskve boli slovenskí reprezentanti v K4 zlatí na 1000 m a strieborní na 500 m.

Finále bolo jedinou jazdou v K4 na 1000 m v Plovdive, pre nízky počet prihlásených lodí sa rozjazdy ani semifinálové jazdy neuskutočnili. V tejto tradičnejšej disciplíne pre štvorkajaky, ktorá však už od Tokia 2020 nebude olympijská, sú Myšák, Vlček, Tarr a Linka aj majstri sveta z Milána 2015 a tiež strieborní medailisti z OH 2016 v Riu de Janeiro.

ME v rýchlostnej kanostike

A-finále – K4 1000 m: 1. Španielsko (Francisco Cubelos, Javier Cabaňín, Marcus Walz, Iňigo Peňa) 2:54,374, 2. Poľsko (Martin Brzezinski, Rafal Rosolski, Bartosz Stabno, Norbert Kuczynski) 2:54,658, 3. Slovensko (Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka) 2:54,666, 4. Česko 2.56,734, 5. Nemecko 2:56,878, 6. Bielorusko 2:58,106.

Je to krutý výsledok, hovorí tréner MŠK Žilina o prehre v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov Video: Žilina v predkole Ligy majstrov nad FC Kodaň viedla, ale hetrikom ju zostrelil Pavlovič