Smer-SD v súvislosti so zadržaním podozrivých z vraždy adresoval výzvu aj opozičným krikľúňom

Smer-SD
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 27. septembra (WebNoviny.sk) – Vládna strana Smer-SD oceňuje prácu vyšetrovateľov a zároveň vyzýva opozičné strany a ľudí, aby nechali policajtov pracovať.

Agentúru SITA o tom informoval hovorca Ján Mažgút s tým, že najväčšia koaličná strana nebude na výkriky opozície reagovať.

Zadržali osem osôb

Podľa oficiálneho stanoviska je práca policajtov, ktorí vyšetrujú prípad dvojnásobnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej z februára tohto roka, je oceneniahodná najmä preto, že sú pod tlakom médií, opozície či protestov iniciatívy Za slušné Slovensko.

Príslušníci protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vo štvrtok v skorých ranných hodinách zadržali osem osôb, pričom má ísť o spojitosť s prípadom vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Podľa medializovaných informácií je medzi zadržanými aj vykonávateľ vraždy.

Výzva samozvaným odborníkom a opozícii

„Dnes je deň, keď chceme vyzdvihnúť prácu policajtov. Ich práca je oceneniahodná najmä preto, že pracovali na mimoriadne komplikovanom prípade, pod obrovským mediálnym tlakom, vulgárnymi útokmi opozície a atakov zo strany protestujúceho hnutia Za slušné Slovensko. Je obdivuhodné, že sa nenechali týmito útokmi a urážlivou atmosférou zo strany opozície zlomiť a dokázali sa sústrediť na jediné podstatné, a to je postaviť vrahov a objednávateľov pred spravodlivosť. Aj preto sa dnešným dňom nič nekončí, ale naopak, začína sa najťažšia časť ich práce. Aj preto vyzývame všetkých samozvaných odborníkov a opozičných krikľúňov, aby nechali políciu pracovať, aby dokázala toto vyšetrovanie doviesť do úspešného konca,“ uvádza sa v stanovisku strany Smer-SD.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili v obci Veľká Mača ešte 21. februára tohto roka. V súvislosti s týmto prípadom sa udiali viaceré personálne zmeny vo vláde SR a do ulíc vyšli desaťtisíce protestujúcich občanov. Kuciak pracoval ako investigatívny redaktor pre portál Aktuality.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMartina Kušnírová
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraSMER-SD