SNS nominovala na post poslancov vyše dvetisíc kandidátov

Sns danko
Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 13. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská národná strana v nadchádzajúcich komunálnych voľbách nominovala 2 715 kandidátov na poslancov, 284 kandidátov na starostov a šesť kandidátov na primátorov. „Ide o potvrdenie toho, že SNS má priestor a budúcnosť na slovenskej politickej scéne,“ povedal v pondelok novinárom predseda národniarov Andrej Danko. Dodal, že SNS sa pod jeho vedením rozrástla o 2 000 nových členov.

Líder SNS odmieta žabomyšie vojny, ktoré strany pred komunálnymi voľbami vedú. „Ľudia sa nenajedia z hádok,“ konštatoval s tým, že národniari chcú riešiť problémy občanov.

Parlament by po komunálnych voľbách podľa Danka mal novelizovať zákon o obecnom zriadení. Riešiť podľa neho treba problematiku prenášania kompetencií na samosprávu a peniaze na tieto kompetencie ako aj zadlžovanie obcí.

Danko vyzval SMK a Most-Híd, aby prestali hrať s etnickou kartou. Lídra SMK Józsefa Berényiho, ktorý opakovane hovorí o potrebe autonómie, považuje Danko za úprimného politika, ktorý sa správa „čo na srdci, to na jazyku“. Líder Mosta-Híd Béla Bugár by podľa Danka mal vysvetliť, ako si predstavuje kultúrnu a školskú samosprávu, o ktorej rozpráva.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoBéla Bugár
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana