Spoločnosť U. S. Steel Košice bude mať nového prezidenta

Steel
Foto: SITA/AP

PITTSBURGH 3. decembra (WEBNOVINY) – Novým prezidentom spoločnosti U. S. Steel Košice (USSK) a viceprezidentom celej korporácie pre európske operácie sa stane David J. Rintoul.

Doteraz pôsobil ako manažér spoločnosti Great Lakes Works v Michigane a prezident kanadskej pobočky U. S. Steel. Vo funkcii vystrieda Georgea F. Babcoka, ktorého United Steel Corporation vymenovala do pozície viceprezidenta pre európske operácie a globálne služby.

George F. Babcoke vystrieda vo funkcii s účinnosťou od 1. januára 2011 odchádzajúceho viceprezidenta U.S Steel Corporation Johna H. Goodisha. Babcoke si ponechá manažérsku zodpovednosť za európske operácie. V novej funkcii zároveň prevezme globálny dohľad nad bezpečnosťou práce, dodržiavaním hygienických štandardov, výskumom a vývojom, technikou, správou materiálu, surovinovými zdrojmi, zásobovaním, logistikou, realitami a korporátnym marketingom. Zodpovedať sa bude priamo predsedovi predstavenstva a generálnemu riaditeľovi spoločnosti Johnovi P. Surmovi.

Viceprezident a výkonný riaditeľ U.S Steel John H. Goodish odchádza do dôchodku k 31. decembru. Vo funkcii prezidenta USSK pôsobil od príchodu United Steel Corporation na Slovensko v roku 2000 do marca 2003.

Na Slovensku U.S. Steel podniká prostredníctvom spoločnosti U.S. Steel Košice, s.r.o. (USSK), ktorá vznikla v roku 2000 prevzatím niekdajšieho hutníckeho kombinátu VSŽ. V súčasnosti USSK spolu s dcérskymi spoločnosťami patrí k najväčším výrobcom plochých valcovaných výrobkov v Európe, ktoré dodáva najmä pre automobilový, strojársky a elektrotechnický priemysel. Ročná kapacita produkcie surového železa predstavuje 4,5 mil. ton. U. S. Steel Košice, s.r.o. spolu so srbskou spoločnosťou U. S. Steel Serbia, d.o.o. tvoria európsku divíziu koncernu U. S. Steel Europe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie U.S. Steel Košice, s.r.o.