Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dobrovoľníci upratovali pred bratislavskou hlavnou stanicou
Zamestnanci spoločnosti A. R. K. technické služby a dobrovoľníci upratujú okolie Hlavnej železničnej stanice v rámci projektu Spolu pre čistú stanicu. Bratislava, 21. jún 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
24. júla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Spred bratislavskej stanice denne vyvezú 70 kíl odpadkov

BRATISLAVA 26. júla (WEBNOVINY) – Z odpadkových košov na bratislavskej hlavnej stanici denne vyvezú približne 70 kilogramov prázdnych obalov, papierov, ohorkov, plastových fliaš a iných odpadov.

Všetky odpadkové koše pritom denne vysypú štyrikrát. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti A.R.K. technické služby Ester Méraiová s tým, že osem pracovníkov každý deň čistí a zametá chodníky a autobusové zastávky a raz týždenne vyzametajú a vystriekajú aj priľahlú cestu na stanicu.

Obrazom: Dobrovoľníci upratovali pred bratislavskou hlavnou stanicou

Vyše 60 percent ľudí otravuje zápach

Spoločnosť A.R.K. technické služby informovala, že mesiac po veľkom vyčistení okolia Hlavnej stanice cestujúci vnímajú čistejšie a krajšie prostredie. Spoločnosť oslovila cestujúcich priamo na stanici s otázkou, ako vnímajú úpravy okolia. Zo 154 opýtaných respondentov pozitívne zmeny podľa spoločnosti zaregistrovalo 54 percent. Respondenti si všimli najmä menej odpadkov na zemi, vyčistený priestor na trávnatej ploche medzi stromami a absenciu zápachu.

Práve zápach moču pri autobusovej zastávke predstavuje pre 62,3 percent opýtaných návštevníkov najvýraznejší problém, 57,2 percenta respondentov nechcú vidieť špinu a smeti na zemi, 26,6 percenta ľudí prekážajú nelegálne plagáty a 18,8 percenta opýtaných označilo podľa spoločnosti za problém zanedbanú zeleň a lavičky, na ktorých prespávajú ľudia bez domova.

Na stanici chýbajú aj stojany na bicykle

Cestujúci by podľa spoločnosti privítali stojany na bicykle, viac košov a miest na sedenie, príjemnú hudbu, umelecké maľby na múroch alebo namontovanie kamier. Respondenti by tiež chceli vidieť väčšie zapájanie dobrovoľníkov alebo nezamestnaných do čistiacich prác a pokuty pre ľudí, ktorí odhadzujú odpadky na zem.

Za čistenie chodníkov a ciest vedúcich k hlavnej stanici je zodpovedný magistrát, ktorý má uzatvorenú zmluvu s upratovacou spoločnosťou A.R.K. technické služby. Firma v rámci spoločenskej zodpovednosti nasadila počas 21. a 22. júna zdarma svoju techniku a 30 pracovníkov technických služieb na čistenie predstaničného priestoru. Pracovníci vyzbierali odpad, vykosili burinu, vyčistili kvetináče, odstránili nelegálne plochy pre plagáty a vystriekali chodník na autobusovej zastávke. Spoločnosť plánuje v nadštandardných službách pokračovať počas letných prázdnin.

Odporúčané články

Niektorí taxikári v Bratislave ryžujú na krátkych trasách Obrazom: Bratislava dala niektorým bilbordom omylom nálepku

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...