Starý systém sa ma bojí, reaguje Babiš na žiadosť polície o jeho vydanie na trestné stíhanie

Andrej Babiš
Andrej Babiš. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák

PRAHA 21. novembra (WebNoviny.sk) – Šéfa českého hnutia ANO Andreja Babiša prekvapila rýchlosť a urputnosť polície, ktorá v utorok znovu požiadala o jeho vydanie na stíhanie v kauze Čapí hnízdo.

Čisto politická kauza

Ako povedal, presviedča ho to o tom, že je to čisto politická kauza. Vydanie jeho i predsedu poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka na trestné stíhanie podporia zástupcovia pravicových strán i Piráti.

„Tá rýchlosť, akou po mne idú, opäť len dokazuje, aký ohromný strach má korupčný systém. Ako veľmi sa ma ten starý systém bojí a ako urputne sa ma snaží dostať. Ešte než zostavíme vládu, ktorá by ľuďom ukázala, že premiér môže robiť veci poriadne a v prospech ľudí,“ reagoval pre český spravodajský portál iDNES.cz Babiš. Dodal, že „systém nespí a dalo sa to čakať“.

Postoj ANO a SPD je zatiaľ nejasný

Nejasný je zatiaľ postoj jeho kolegov z ANO či hnutia SPD. Na predsedníctve KDU-ČSL prijali odporúčacie uznesenie pre klub na vydanie Babiša, uviedol šéf ľudovcov Jan Bartošek.

„Budeme postupovať ako minule, žiadosť o vydanie oboch poslancov ANO podporíme,“ potvrdil pre iDNES.cz aj šéf ODS Petr Fiala.

Rovnako budú za vydanie dvaja zástupcovia Pirátov v mandátovom a imunitnom výbore, ako aj všetci poslanci strany. Uviedli to v reakcii na žiadosť polície, ktorá už dorazila do Snemovne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Babiš