Štefan Harabin obviňuje denník SME, že zarába na klamstvách

Stefan harabin
Predseda najvyššieho súdu a súdnej rady Štefan Harabin. Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 22. apríla (WEBNOVINY) – Predseda najvyššieho súdu Štefan Harabin tvrdí, že pozemok s rozostavanou stavbou pri jazere v Dunajskej Lužnej kupoval v čase prasknutia realitnej bubliny.

Podľa neho nejde o drevostavbu, ale o lacný montovaný dom, do ktorého manželia Harabinovci museli aj investovať. Uvádza sa to v stanovisku Štefana Harabina, ktoré agentúre SITA poskytla Kancelária predsedu Najvyššieho súdu SR.

Harabin v ňom reaguje na článok denníka SME, podľa ktorého pozemok so stavbou kúpil iba za cenu pozemku a podnikateľ, ktorý Harabinovi nehnuteľnosť predal, sa stal krátko na to zamestnancom Najvyššieho súdu SR.

„Denník SME asi zarába veľké peniaze, na podklade uverejňovaných klamstiev. Ja však okrem súdnej cesty nemám inú šancu, ako zabrániť klamstvám denníka Sme a očistiť si meno,“ vyhlásil predseda NS SR Štefan Harabin.

Podľa jeho slov denník opätovne klame o jeho rodine, a to aj napriek tomu, že už za klamstvá musel, okrem náhrady nie malých trov konania, zaplatiť Harabinovi v čistom milión korún.

Denník SME v článku s názvom „Harabin pri novom dome mal čo tajiť“ konštatuje, že stavbu rekreačnej chaty šéfa najvyššieho súdu Štefana Harabina sprevádzali podozrivé zhody okolností.

Pozemok s rozostavanou stavbou pri jazere v Dunajskej Lužnej kúpili Harabinovci v októbri 2009 za 65 400 eur. SME pripomína, že denník Hospodárske noviny vlani upozornil, že suma zhruba zodpovedá iba cene pozemku. SME zistilo, že predávajúcim bol podnikateľ Miroslav L. z Dunajskej Lužnej.

Ako sa ďalej píše v článku, krátko po obchode s Harabinom tento človek s podnikaním skončil a našiel si zamestnanie na Najvyššom súde SR. Prijali ho v apríli 2010. Od februára 2013 je poverený vedením odboru verejného obstarávania, správy budov a majetku, prevádzky, ochrany a obrany.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan Harabin
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SR