Štefanec končí v SDKÚ, Kaník tvrdí, že strane poškodil meno

Ivan Štefanec
Ivan Štefanec vystúpil z SDKÚ-DS pre nefunkčnosť strany. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) – Europoslanec Ivan Štefanec vo štvrtok vystúpil z SDKÚ-DS. Za hlavný dôvod odchodu Štefanec označil skutočnosť, že strana prestala fungovať.

Štefanec upozornil, že strana sa nemá kde stretávať

„K dnešnému dňu som sa rozhodol vystúpiť z SDKÚ-DS. Nebolo to pre mňa jednoduché, rozhodoval som sa dlhšie. V SDKÚ-DS som strávil desaťročie, ktoré bolo veľmi zaujímavé. Som veľmi rád, že som mohol pôsobiť v strane, ktorá Slovensko začlenila do euroatlantických štruktúr a zreformovala krajinu,“ povedal vo štvrtok novinárom Štefanec. Upozornil, že po sneme SDKÚ-DS päť mesiacov nemá podpredsedov, desať mesiacov nezasadala ústredná rada a členská základňa sa nemá kde stretávať.

Momentálne sa Štefanec nechystá vstúpiť do žiadnej politickej strany na Slovensku. V europarlamente bude naďalej pôsobiť v poslaneckom klube Európskej ľudovej strany. Venovať sa chce ako doteraz podpore zamestnanosti hlavne na Slovensku, zlepšeniu situácie živnostníkov, znižovaniu administratívy, rušeniu byrokratických predpisov, budovaniu spoločného trhu a podpore slovenskej výnimočnosti, nových projektov, talentov a mladých ľudí.

Štefanec komplikuje konsolidáciu strany, myslí si Kaník

Odchod europoslanca Ivana Štefanca z SDKÚ-DS vníma poslanec strany Ľudovít Kaník ako snahu skomplikovať a znemožniť konsolidáciu strany. „Keby dôvody, ktoré pán Štefanec uviedol, boli pravdivé, odišiel by v skupine s Vilom Novotným a Jozefom Mikušom. Odložením vystúpenia zo strany na čas, keď sa situácia upokojuje a štruktúry sa konsolidujú, ide o ďalšiu negatívnu informáciu s cieľom poškodiť meno SDKÚ-DS,“ povedal pre agentúru SITA Kaník.

Kaník rovnako pripomenul, že Štefanec sa do europarlamentu dostal vďaka SDKÚ-DS, na ktorej kandidátke sa uchádzal o hlasy voličov. Vo voľbách pritom uspel iba o niekoľko hlasov. „V tomto kontexte je to o to smutnejšie,“ komentoval Kaník kroky europoslanca Štefanca.

Kroky svojho kolegu nebude nasledovať ďalší europoslanec Eduard Kukan. „Ja v strane zostávam. Nevystúpim z nej, aj keď som realista pri posudzovaní jej perspektívy,“ povedal agentúre SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan ŠtefanecĽudovít Kaník
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana