Stoch sa teší do reprezentácie, „lietadlový incident“ s trénerom Kozákom už nechce rozoberať

Miroslav Stoch
Miroslav Stoch v drese slovenskej futbalovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/AP.

PRAHA 6. novembra (WebNoviny.sk) – Nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal v utorok zverejní svoju prvú nomináciu. Je viac ako pravdepodobné, že sa v nej objaví aj Miroslav Stoch.

Krídelník SK Slavia Praha od konfliktu s Hapalovým predchodcom Jánom Kozákom nereprezentoval. Teraz by si však opäť rád obliekol dres národného tímu.

Ľudí v Slavii si získal výkonmi

„Už mi to chýbalo, v reprezentácii je výborná partia. Keď ma tréner nominuje, bude to pre mňa skutočne špeciálne. O to viac, že budeme hrať s Českom u nás v Edene,“ uviedol v rozhovore pre server iDNES.cz Stoch, ktorý sa teší na návrat, ale minulosť a to, čo sa stalo medzí ním a Kozákom v lietadle cestou z ME 2016, už nerieši. „To s dovolením už nechcem rozoberať.“

Nitriansky rodák pre svoje viaceré prehrešky nemá najlepšiu povesť, ale svojimi výkonmi si získal na svoju stranu ľudí v Slavii. „Keď som prišiel, veľa ľudí bolo nešťastných. Mysleli si, že tu všetko zničím. To ma štvalo najviac, pretože sa písalo, že som rozbíjač kabíny. V živote som s nikým v žiadnom tíme nemal konflikt. Nie som gauner,“ vyhlásil Stoch, ktorý sa v ostatnom čase vyhýbal rozhovorom pre slovenské médiá.

Narodenie syna Tobiasa ho zmenilo

„Od určitého času ma slovenské médiá začali úplne bombardovať, tak som sa rozhodol, že s novinármi nebudem vôbec hovoriť. Lenže potom mi dávali ´vyžrať´ úplne všetko. Priznávam, urobil som pár blbostí, ale kto je v dvadsiatich rokoch anjel? Veci, ktoré sa potom o mne napísali, boli často úplne vymyslené,“ vysvetlil 29-ročný ofenzívny hráč, ktorý sa po narodení syna Tobiasa zmenil. „Mám v sebe väčší pocit zodpovednosti. Už si nemôžem robiť, čo chcem. Zmenilo sa toho dosť, určite k lepšiemu.“

Bývalému hráčovi Nitry, FC Chelsea, Twente, Fenerbahce, PAOK, Al Ainu a Bursasporu sa v júni končí platnosť zmluvy v Slavii, ale o budúcnosti ešte nie je rozhodnuté. „Nejaké rozhovory už prebehli, uvidíme. Najradšej by som sa sústredil iba na futbal. Čo bude, bude. Času na rozhodnutie mám dosť,“ dodal pre iDNES.cz Miroslav Stoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav StochPavel Hapal
Firmy a inštitúcie SK Slavia PrahaSlovenská futbalová reprezentácia