Strana 7 statočných bojuje proti bratislavskému centralizmu

Bratislavský hrad
Foto: SITA/Nina Bednáriková

Predsedom strany 7 statočných je Vladimír Gürtler

Vladimír Gürtler z Košíc má 41 rokov, je dlhoročným advokátom, odborníkom na obchodné právo.

V súčasnosti pôsobí ako podpredseda predstavenstva spoločnosti Centrálny depozitár cenných papierov SR, a.s. a aj ako riaditeľ úseku medzinárodných vzťahov a mediálnej komunikácie.

KOŠICE 15. júna (WEBNOVINY) – Za predsedu 7 statočných Regionálnej strany Slovenska účastníci na sobotňajšom ustanovujúcom kongrese zvolili Vladimír Gürtlera.

Podpredsedami sú Kosmas Bekiaris z Košíc, Milan Lapšanský z Nitry a Ľubomír Vasilišin z Prešova. Na kongrese schválili aj svoj program.

Vladimír Gürtler predniesol, že sú proti bratislavskému centralizmu.

Požaduje, aby v každom krajskom meste bolo zriadené jedno ministerstvo, čím dôjde k zníženiu možnej politickej korupcie z titulu centralizácie a tiež bude v budúcnosti trvať na tom, aby do NR SR boli priamo zvolení šiesti poslanci s najvyšším počtom hlasov vo voľbách do vyšších územných celkov (VUC).

Strana má za to, že politici, by mali vykonávať najviac dve funkcie, a to najviac dve volebné obdobia po sebe. Strana sa v súčasnosti zameria na blížiace sa voľby do orgánov vyšších územných celkov – samosprávnych krajov, ako aj na budovanie svojich štruktúr a získavanie sympatizantov.

„V budúcnosti chce 7 statočných hľadať a kumulovať statočných odborníkov a kandidátov do významných štátnych funkcií (najmä NR SR, vláda SR, súdy a prokuratúra), ktorí v prípade, že im občania dajú dôveru prevezmú zodpovednosť a radikálnym demokratickým spôsobom sa vyrovnajú aj s mnohými doterajšími presluhujúcimi politikmi, u ktorých je dôvodné podozrenie z korupčného konania, porušovania zákonov, ústavy SR a vlastizrady.“

Podpredseda strany Kosmas Bekiaris skonštatoval, že 7 statočných chce na rozdiel od takzvanej novej, či starej pravice a ľavice občanov spájať. Vyzval všetkých statočných občanov, aby prestali hundrať doma, či pri pive, ale zobrali svoj osud do vlastných rúk, začali konať.

Podpredseda strany pre ekonomiku Ľubomír Vasilišin skonštatoval, že „je nutné okamžite zastaviť podvody s DPH a predniesol konkrétne návrhy riešení“. Zároveň uviedol, že plat každého zamestnanca do 700 eur by sa nemal zdaňovať, keďže výpadok štátu z tejto dane je minimálny, zvýši sa tým reálny príjem a spotreba občanov, a to všetko bez závažného dopadu na príjmy štátneho rozpočtu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan LapšanskýVladimír Gürtler