Strana Smer-SD bude mať snem, delegáti majú meniť stanovy

Smer SD
Foto: ilustračné, SITA/Robert Tappert.

BRATISLAVA 25. apríla (WebNoviny.sk) – Strana Smer-SD má vo štvrtok na sneme zúžiť počet členov predsedníctva, ktoré nahradí užšie vedenie. Po novom by zrušili rokovania užšieho vedenia a zostalo by iba predsedníctvo.

Rokovania budú operatívnejšie

„Dospelo sa k tomu, že treba dvojkomorový orgán, ktorým bolo užšie vedenie a predsedníctvo zmeniť na jeden operatívnejší. Je prirodzené, že sa zúži v predsedníctve počet osôb. Pokiaľ viem, návrh je, aby bolo v predsedníctve 15 osôb,“ povedal v stredu novinárom bývalý generálny manažér Smeru Ján Richter. Predsedníctvo malo doteraz približne 40 členov.

Podľa krajskej predsedníčky strany v Banskej Bystrici Ľubice Laššákovej budú rokovania operatívnejšie, keďže sa bude schádzať menší počet ľudí. Zároveň novinárom povedala, že tí, ktorí prídu o členstvo v predsedníctve, sú s tým vyrovnaní.

Snem bude v Častej Papierničke

V utorok predseda Smeru Robert Fico avizoval, že na pracovnom sneme budú riešiť predovšetkým zefektívnenie jednotlivých činností strany.

„Prichádzame navyše s návrhom na razantnú zmenu stanov. Chceme, aby zostalo iba predsedníctvo strany v menšom personálnom obsadení. O tomto všetkom však budeme informovať vo štvrtok. Tieto zmeny budú reflektovať na to, že je hektická doba a každá moderná politická strana na ňu musí nejakým spôsobom reagovať,“ priblížil témy pracovného snemu Fico.

Snem sa bude konať v účelovom zariadení NR SR v Častej Papierničke.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján RichterĽubica LaššákováRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD