Stratila sa počas polmaratónu, prežila vďaka svojským trikom

Petrzalka beh cyklisti sport
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková

WELLINGTON 11.mája (WEBNOVINY) – Susan O´Brien z Nového Zélandu počas oficiálneho behu zablúdila v lese. Dezorientovaná žena, ktorú našli o deň neskôr, prežila aj vďaka materskému mlieku.

Počas polmaratónu sa stratila, prežila vďaka svojským trikom
Foto: APTN

Mladá žena sa v nedeľu postavila na štartovaciu čiaru miestneho polmaratónu. Počas 21 km dlhého behu cez les južne od Wellingtonu však zle odbočila a následne stratila orientáciu.

Oblečená len v základnom bežeckom drese márne hľadala cestu naspäť na trať. Po zotmení sa rozhodla chrániť pred chladom zahrabaním sa do zeme. „Hádzala som na seba pôdu a vždy, keď sa mi zdalo, že niečo počujem, som kričala o pomoc,“ uviedla pre denník Telegraph 29-ročná O´Brien, ktorá mala obavy, že daždivú noc so silným nárazovým vetrom neprežije.

Bežkyňa je presvedčená, že za život vďačí materskému mlieku. „Veľmi mi pomohlo, že práve dojčím, takže som mala aj trochu mlieka. To mi dodalo energiu,“ uviedla matka osemmesačnej dcéry a dvojročného syna.

Počas polmaratónu sa stratila, prežila vďaka svojským trikom
Foto: APTN

Záchranári v helikoptére vybavenej tepelným senzorom ženu v pondelok ráno našli a dopravili do najbližšej nemocnice. Dezorientovaná matka je v poriadku, zostáva však v nemocnici na pozorovaní.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom