Sulík prekročil hranice slušnosti a odbornosti, reagoval Danko na ultimátum k rigoróznej práci

Andrej Danko
Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko. Foto: archívne, SITA/Peter Maďar

BRATISLAVA 26. október (WebNoviny.sk) – Predseda NR SR Andrej Danko reagoval na ultimátum poslancov strany Sloboda a solidarita, ktorí od neho žiadajú zverejniť rigoróznu prácu, v opačnom prípade hrozia podaním návrhu na jeho odvolanie z funkcie.

Má zverejniť rigoróznu prácu

Podľa Andreja Danka je Richard Sulík človek, „ktorý v súkromnom aj profesionálnom živote niekoľkokrát prekročil hranice slušnosti a odbornosti“.

„Jeho posadnutosť mnou a aj Slovenskou národnou stranou nebudem komentovať,“ uvádza sa v reakcii predsedu NR SR a SNS Danka, ktorú agentúre SITA poskytol jeho hovorca Tomáš Kostelník.

Opozícia dáva predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi (SNS) ultimátum, aby do budúceho piatka predstúpil pred verejnosť a zverejnil svoju rigoróznu prácu.

Dva dôvody liberálov

Ak tak neurobí, opozícia má zozbierané podpisy potrebné na zvolanie mimoriadnej schôdze, ktorej jediným bodom bude návrh na odvolanie Danka z postu predsedu NR SR.

Povedala to na piatkovej tlačovej besede podpredsedníčka parlamentu za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová. Ako uviedla, dnes existujú dva dôvody na to, aby bol Danko odvolaný z funkcie.

„Prvým dôvodom je kauza okolo jeho rigoróznej práce, nikto nevieme na základe čoho a ako nadobudol svoj titul. Druhý dôvod sú jeho proruské ambície, ktoré sú v príkrom rozpore so zahraničnou politikov Slovenskej republiky. Teraz sa prihlásil k orbánovskej politike a volá po centralizácií moci. To je neprípustné,“ vyhlásila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoLucia Ďuriš NicholsonováRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita