Švajčiari a Česi odohrali rekordne dlhý tenisový zápas

Rosol

ŽENEVA 2. februára (WEBNOVINY) – Reprezentanti Švajčiarska a Česka utvorili v sobotu nový rekord v dĺžke trvania zápasu Davisovho pohára tenisových reprezentačných družstiev.

V rámci osemfinálového 1. kola svetovej skupiny podľahlo domáce duo Stanislas Wawrinka a Marco Chiudinelli v ženevskej štvorhre českému páru Tomáš Berdych a Lukáš Rosol 4:6, 7:5, 4:6, 7:6 (3), 22:24 za 7 hodín a 2 minúty.

Českí reprezentanti zužitkovali trinásty mečbal pri podaní Chiudinelliho za stavu 30:40, ten urobil dvojchybu. Švajčiari prehrávajú po sobote 1:2.

Predchádzajúci rekordný zápis Davisovho pohára držali Američan John McEnroe a Švéd Mats Wilander ešte z roku 1982. McEnroe vtedy zvíťazil 9:7, 6:2, 15:17, 3:6, 8:6 za 6 hodín a 22 minút. Doterajší najdhší súboj vo štvorhre trval 6 hodín a 20 minút v podaní Argentínčanov Lucasa Arnolda a Davida Nalbandiana, ktorí v roku 2002 zdolali Rusov Jevgenija Kafeľnikova a Marata Safina 6:4, 6:4, 5:7, 3:6, 19:17.

„Víťazstvo chutí skvele. Nikdy som nezažil tak dlhý zápas. O to to chutí lepšie, ale nič to neznamená. Ešte potrebujeme bod,“ cituje iDnes.cz slová Berdycha. „Na začiatok sme si dali maratón, potom sme sa na dvorci nejakým spôsobom našli,“ doplnil pre iDnes.cz Rosol.

Pre Česko pár Berdych, Rosol vybojoval už desiatu výhru vo štvorhre Davisovho pohára v rade. Naposledy Česi v sobotňajšom súboji súťaže neuspeli vo finále 2009 v Španielsku. Pre Berdycha bol sobotňajší úspech 40. v tímovej súťaži v kariére. „Cítim sa vyčerpaný fyzicky i psychicky. Musím sa pripraviť na zajtrajšok, myslím si, že to nebude problém. Tomáš Berdych hral rovnako ťažký zápas,“ uviedol podľa iDnes.cz Wawrinka.