Švajčiarsky rekord bez inkasovaného gólu

Bez názvu

PORT ELIZABETH 21. júna (WEBNOVINY, Reuters) – Futbalisti Švajčiarska síce podľahli v pondelkovom stretnutí základnej H-skupiny na svetovom šampionáte v JAR reprezentácii Čile (0:1), ale aspoň menšou útechou môže byť pre nich zápis do histórie. Zverenci nemeckého trénera Ottmara Hitzfelda inkasovali od Juhameričanov v 75. min, napriek tomu však utvorili nový rekord MS v dĺžke času bez obdržaného gólu. Nové maximum má hodnotu 559 minút, dovtedajší historický rekord Talianska zlepšili o deväť minút.

Švajčiari nedostali gól v piatich predchádzajúcich stretnutiach na MS, pred zásahom Čiľana Marka Gonzáleza dokázal naposledy prekonať defenzívu krajiny helvétskeho kríža v osemfinálovom súboji na MS 1994 v USA Španiel Txiki Begiristain, ktorý v 86. min spečatil z pokutového kopu víťazstvo svojho tímu (3:0). Držitelia predchádzajúceho 550 minút trvajúceho rekordu Taliani ho vytvorili v stretnutiach na svetových šampionátoch v rokoch 1986 a 1990.