Tenista Andrej Martin si na turnaji v Mexiku vybojoval titul

Tenis

MEXIKO 20. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Andrej Martin získal po troch rokoch svoj druhý titul vo dvojhre na challengerovej úrovni, prostredníctvom triumfu na tvrdom povrchu v Ciudad de México si utvoril nový rebríčkový rekord v podobe 156. pozície.

Dosiaľ bol najvyššie na 160. mieste (premiérovo už k 31. januáru 2011), teraz poskočil o 34 postov zo 190. stupienka, na ktorom bol k 15. aprílu.

Tento rok som s Francúzom Adrianom Mannarinom už prehral vo finále v januári v Nouméi, takže som vedel, ako bude zápas zhruba vyzerať. S trénerom sme pripravili dobrú taktiku a snažil som sa jej držať,“ uviedol pre agentúru SITA 23-ročný Bratislavčan, ktorý v nedeľu vo finále prekonal Mannarina za 113 minút 4:6, 6:4, 6:1.

Dvojhra – finále:

Andrej Martin (SR) – Adrian Mannarino (Fr.-4) 4:6, 6:4, 6:1 za 113 minút

V prvom sete som bol herne lepší, ale chýbala mi vyrovnanosť. V druhom mi súper trochu pomohol. Zvládol som pár ťažkých momentov a nadobudol som potrebnú istotu, ktorú som si udržal až do konca zápasu, nepustil som ho nazad do hry,“ referoval daviscupový reprezentant SR.

Víťaz challengeru zo sezóny 2010 v uzbeckom Samarkande Andrej Martin predtým od konca marca neuspel na troch hardových podujatiach v Mexiku hneď v 1. kole. „Som veľmi rád, že som tu vydržal a zamakal som na sebe po tom, ako som pre chorobu nemohol hrať prvé dva turnaje naplno. Zápas od zápasu som sa zlepšoval a naberal istotu. Len škoda, že ma vyžrebovali do 1. kola s ´Norbym´ Gombosom. Hral tu totiž dobre a mohol tiež uhrať dobrý výsledok,“ podotkol člen programu NTC a hráč Slovana Bratislava Andrej Martin, ktorý sa o týždeň predstaví na challengeri v Ostrave a potom sa bude pripravovať na kvalifikáciu parížskeho antukového grandslamového Roland Garros.