Testovanie na koronavírus v Nitre: Po troch kolách skončilo v karanténe viac ako 1 500 ľudí

COVID 19: Plošné testovanie v okrese Nitra
Odber vzorky na mobilnom odbernom mieste v areáli Fakultnej nemocnice (FN) Nitra počas mimoriadneho testovania na COVID-19 v rámci sprísneného zákazu vychádzania v Nitrianskom okrese z dôvodu vážnej epidemiologickej situácie. Nitra, 8. január 2021. Foto: SITA/Martin Havran.

V Nitre v treťom kole plošného testovania na COVID-19 otestovali 42 104 ľudí, 324 z nich malo pozitívny výsledok testu. Miera pozitívnych testov dosiahla 0,77 percenta. Informoval o tom primátor Marek Hattas.

Viac o téme: Koronavírus

Ešte pred týždňom bolo v meste pod Zoborom 1,27 percenta pozitívnych testov, pred dvoma týždňami 2,43 percenta. Po troch kolách testovania v Nitre skončilo v karanténe viac ako 1 500 ľudí.

„Pozitivita v našom meste klesá a vďaka opatreniam, ktoré v meste máme už druhý týždeň, sa dostávame na slovenský priemer. V treťom kole prišlo dokonca o niečo viac ľudí ako minulý týždeň. Ďalšie opatrenia, ktoré budú prijaté v našom okrese, sa dozvieme v stredu,“ napísal na sociálnej sieti Hattas.

Samospráva sa podľa neho teraz sústredí na otvorenie čo najväčšieho počtu mobilných odberových miest, kde sa budú môcť ľudia ďalej testovať na COVID-19.

V okrese Nitra prebiehalo antigénové testovanie tri víkendy po sebe. Mestá a obce začali s testovaním dobrovoľne po dramatickom zhoršení situácie s ochorením COVID-19 na prelome rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Hattas