Tisíce Mexičanov protestovali proti zrušeniu dostavby letiska, prezidenta prirovnali k Madurovi

Mexiko, protest
v hlavnom meste Mexika protestovali tisíce ľudí proti plánu novozvoleného prezidenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora zrušiť výstavbu letiska za 13 miliárd dolárov. 11. november 2018 Foto: SITA/AP

MEXIKO 12. novembra (WebNoviny.sk) – V nedeľu v hlavnom meste Mexika protestovali tisíce ľudí proti plánu novozvoleného prezidenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora zrušiť výstavbu letiska za 13 miliárd dolárov (v prepočte približne 11,5 miliardy eur).

Až 70 percent účastníkov nedávneho referenda hlasovalo proti dokončeniu projektu, ktorý Obrador označil za veľmi nákladný. Demonštranti v nedeľu odmietli výsledky referenda a politika pripodobnili k venezuelskému prezidentovi Nicolásovi Madurovi. Stavbári už dokončili takmer tretinu projektu.

Podporovatelia nového letiska tvrdia, že je nevyhnutne potrebné, pretože Medzinárodné letisko Benita Juáreza v metropole Mexiko už teraz funguje nad svoje kapacity a nedokáže uspokojiť rastúce požiadavky týkajúce sa leteckej dopravy. López Obrador už v predvolebnej kampani vyhlásil, že v prípade zvolenia za prezidenta výstavbu letiska zruší. Funkcie sa ujme 1. decembra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrés Manuel López Obrador