Tobey Maguire sa nakoniec neobjaví v snímke Pí a jeho život

Maguire
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) – V pripravovanej snímke Pí a jeho život, ktorá je adaptáciou knihy Plavba s tigrom (2001) spisovateľa Yanna Martela, sa nakoniec Tobey Maguire neobjaví.

Scénu, v ktorej mal známy herec stvárniť spomínaného spisovateľa, sa režisér Ang Lee rozhodol natočiť nanovo s britským hercom Rafem Spallom. Dôvodom mala byť režisérova obava, že Maguireova sláva by zatienila ostatných hercov.

„Rozhodol som sa obsadiť do tohto filmu iba neamerických hercov, aby bol celkový výsledok konzistentnejší. Tobeyho veľmi obdivujem a teším sa na ďalšiu spoluprácu s ním,“ vysvetlil svoje rozhodnutie Lee, ktorý má na svojom konte Oscara v kategórii Najlepšia réžia za film Skrotená hora (2005).

Štyri Oscary, vrátane prestížnej trofeje pre najlepší cudzojazyčný film, si pritom vyslúžila aj snímka Tiger a drak (2000), ktorú režíroval. Tridsaťsedemročný Maguire v súvislosti s preobsadením jeho role uviedol, že sa na režiséra nehnevá a rozhodnutie schvaľuje.

„Plne podporujem Angovo rozhodnutie ísť s touto rolou iným smerom. Ukázal mi veľkú časť filmu a to, čo som videl, bolo absolútne nádherné,“ uviedol pre magazín The Hollywood Reporter Maguire.

Snímka, v ktorej si zahrali Suraj Sharma, Shravanthi Sainath, Tabu, Irrfan Khan, Adil Hussain či Gérard Depardieu, sa dostane do amerických kín 21. novembra.

Pí a jeho život

https://youtube.com/watch?v=yygffhIzB6s

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ang LeeGérard Depardieu