Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Ilustračné foto SITA/Marián Peiger
23. júna 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(5)

Tohtoročný Dúhový PRIDE pozýva všetky typy rodín

BRATISLAVA 23. júna (WEBNOVINY) – Dúhový PRIDE Bratislava 2014, ktorý bude tento rok v sobotu 28. júna, pozýva na pochod všetky typy rodín. Tohtoročným mottom je “Poď von s rodinou”, čím organizátori reagujú na zmenu Ústavy SR, ktorá bude podľa nich už čoskoro privilegovať len jeden typ zloženia rodiny.

Agentúru SITA informovala hovorkyňa a riaditeľka pochodu Romana Schlesinger. “Dúhový PRIDE pozýva nielen rodiny LGBTI ľudí, ale aj rodiny slobodných matiek, otcov, rodiny nezosobášených heterosexuálnych párov, no tiež tie, ktoré spĺňajú privilegovanú charakteristiku, no nesúhlasia s vývojom v našej spoločnosti,” poznamenala. PRIDE sa chce podľa jej slov tento rok stať podujatím pre všetkých, ktorí veria v rodinu ako pevné zoskupenie ľudí, ktorí zdieľajú lásku, porozumenie, vzájomnú starostlivosť, úctu a to všetko bez ohľadu na sexuálnu orientáciu a rodovú identitu.

Obrazom: Dúhový PRIDE Bratislava 2013

Týždeň sprievodných podujatí

Pochodu predchádza tradičný Týždeň sprievodných podujatí, ten vyvrcholí samotným PRIDE-om za zrovnoprávnenie LGBTI ľudí v sobotu o 13:00 na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí. Tento týždeň ponúkne rôzne formy spoločenských podujatí, ktoré budú určené pre širokú verejnosť, ale aj pre LGBTI komunitu.

V pondelok organizátori záujemcov pozývajú na tzv. “SpeedMentoring”, ktorý ponúkne krátke stretnutia s ľuďmi z biznisu. Tí poradia, ako ďalej v kariére. Na večer je pripravená grill party. Utorok 24. jún zas prinesie simulovanú debatu na tému adopcie detí LGBTI ľuďmi. Záujemcov tiež pobaví premietanie filmu či divadelná hra. Kompletný program s časmi a miestami konania sprievodných akcií sa nachádza na stránke www.duhovypride.sk.

Podujatie podporia osobnosti

V rámci podujatia vystúpia v sobotu 28. júna na pódiu viaceré slovenské i zahraničné osobnosti. Dúhový PRIDE príde podporiť primátor mesta Bratislava Milan Ftáčnik, verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová, štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská či europoslankyňa Ulrike Lunaček a spisovateľ Michal Hvorecký. Všetci títo ľudia sa podľa Schlesinger stotožňujú s hodnotami otvorenej spoločnosti bez legislatívnej či spoločenskej diskriminácie. O spríjemnenie v podobe hudby sa postarajú napríklad skupiny Dreamfield či King Shaolin. Na oficiálnej afterparty po podujatí v bratislavskom NuSpirit Clube sa okrem dj-ov predstavia i viacerí stand-up komici.

Dúhový PRIDE Bratislava 2014 je slovenským pochodom za zrovnoprávnenie gejov, lesieb, bisexuálnych a transrodových ľudí. Jeho cieľom je dosiahnuť plnohodnotný rodinný život pre LGBTI ľudí a ich rodiny, upozorniť na existenciu problémov a chýbajúce práva týchto ľudí. Pochod má tiež za cieľ dosiahnuť systémové a štátom podporované odstraňovanie všetkých foriem diskriminácie a spoločenskej stigmatizácie, ktoré zažívajú LGBTI ľudia v každodennom živote. V neposlednom rade, jedným z jeho cieľov je aj spoločenská oslava hrdosti LGBTI komunity. Pochod organizujú občianske združenia Queer Leaders Forum, Iniciatíva Inakosť, divadlo NoMantinels a združenie.

Odporúčané články

Deti Rómov budú vychovávať gejovia, rozhodol britský súd Poznáme nominácie na Homofóba roka, šancu majú aj biskupi

Témy

Diskusia

Heh slabý zákon, nedokáže vymôcť výživné a alimenty pre deti od hetero oteckov : ) Len jeden typ rodiny Všetky typy rodín? Ešteže už na Slovensku máme v Ústave zakotvenú ochranu rodiny pred zvrhlíckymi experimentami zo západu. článok 41, odsek 1 Ústavy SR "Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho... zasja podporuje to. uz v minulosti takto cinil. inak ma zaraza, aku masivnu kampan tomuto podujatiu kazdorocne robia webnoviny a mnoho dalsich spravodajskych webov/ printovych medii slovák Dúfam, že to nie je pravda s tým Ftáčnikom. Ak to naozaj podporuje, tak u mňa a ako som počul v práci aj u ďalších SKONČIL. No teda na takéto veci sa dá - to je neuveriteľné!!! tojestrasne A médiá sa budú predbiehať, aby zase otravovali s top info ako sú všetci štastní na pochode. Zrejme už žiadne iné starosti v krajine nemáme.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

najAPPKY.sk

Mňamky-recepty

NAJKY.sk

DRAN.sk

Podnikam.sk

Autolike.sk

Dámskajazda

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...