Tomáš Drucker vysvetlil, prečo prijal ponuku byť ministrom vnútra

Tomáš Drucker
Bývalý minister vnútra a zdravotníctva SR Tomáš Drucker. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 20. marca (WebNoviny.sk) – Minister zdravotníctva Tomáš Drucker aj štátna tajomníčka rezortu zdravotníctva Andrea Kalavská chcú zlepšiť stav v rezortoch, ktoré by podľa nového návrhu na rekonštrukciu vlády mali viesť.

Tomáš Drucker v reakcii na nomináciu za ministra vnútra uviedol, že prijať ponuku Petra Pellegriniho a strany Smer-SD sa rozhodol po viacerých rokovaniach Petra Pellegriniho s prezidentom Andrejom Kiskom a opakovanom spoločnom rokovaní.

„Toto rozhodnutie som urobil napriek môjmu želaniu zostať v rezorte zdravotníctva a pokračovať v zmenách, ktoré som naštartoval, ale urobil som tak v záujme zachovania štandardného ústavného a demokratického fungovania krajiny a to predovšetkým s cieľom pokúsiť sa upokojiť súčasnú situáciu. Napriek inej voľbe, ako som si pôvodne želal, som presvedčený, že každý má povinnosť sa aspoň pokúsiť zlepšiť situáciu. Akékoľvek ďalšie rozhodnutia a názory budem schopný poskytnúť po rozhovore s pánom prezidentom a po menovaní.“ Stanovisko Druckera poskytla agentúre SITA hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Andrea Kalavská v reakcii na nomináciu na ministerku zdravotníctva uviedla, že k ministerskej pozícii má prirodzený rešpekt. „Ako doterajšia štátna tajomníčka som sa snažila podieľať sa na zmenách, ktoré by zlepšili stav zdravotníctva na Slovensku“, uviedla v reakcii, ktorú agentúre SITA poskytla hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea KalavskáJán KuciakPeter PellegriniTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRMZ Ministerstvo zdravotníctva SRSMER-SD