Tomáš Kopecký strelil prvý gól v drese Floridy

Tampa bay

NEW YORK 18. októbra (WEBNOVINY) – Hokejový útočník Tomáš Kopecký strelil v pondelkovom zápase zámorskej NHL svoj prvý gól v drese Floridy, keď otváral v 7. min skóre derby s Tampou Bay.

Kopecký sa počas 15-minútového pobytu na ľade prezentoval 4 strelami, mínusovým bodom a jednou asistenciou.

Bod do kanadského bodovania za asistenciu si pripísal aj Ľubomír Višňovský, ktorého Anaheim vyhral v San Jose 3:2. Višňovský strávil na ľade takmer 20 minút. Rovnako dlhý čas dostal príležitosť aj domáci Michal Handzuš, ktorý vyslal na súperovu bránku štyri strely.

Vo floridskom derby v Tampe si až traja hráči Panthers pripísali pri výhre 7:4 na svoje konto po štyri body. Dva góly a dve asistencie dosiahli Stephen Weiss a Kris Versteeg, štyri asistencie nazbieral Brian Campbell. Hosťujúcej Floride vychádzali presilovky, dala v nej až päť gólov, jeden pridala v oslabení.
Tomaš Kopecký

„Bol to jeden zo zápasov, v ktorých vám vyjde všetko. Podobné veci sa však nebudú stávať pravidelne,“ povedal po stretnutí Campbell, ktorý dosiahol všetky svoje gólové asistencie počas presiloviek.

V kalifornskom derby v San Jose bol hviezdou autor dvoch gólov Teemu Selänne z Anaheimu. Oba dal v prvej tretine, po ktorej Ducks viedli 2:0.

„Prvý gól je vždy veľmi dôležitý. Dnes sa to opäť ukázalo,“ hovoril po stretnutí Selänne. Anaheim dosiahol za štyri dni tri víťazstvá a v klube vládne veľká pohoda.

Winnipeg na svoje premiérové víťazstvo musel čakať do štvrtého zápasu sezóny, obnovený tím Jets zdolal Pittsburgh 2:1.

Kanadskému mužstvu pomohol rýchly gól Kyla Wellwooda už po ôsmich sekundách hry. Wellwood vyrovnal rekord organizácie Thrashers/Jets v rýchlosti strelenia gólu, ktorý doteraz držal Ronald Petrovický. V NHL už bez víťazstva ostávajú len New York Rangers a Columbus.

Výsledky pondelkových zápasov NHL:

Toronto – Colorado 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)

Góly: 21. Kessel, 56. Kuľomin (Phaneuf, MacArthur) – 24. Winnik (O´Reilly, Hejda), 35. Hejduk (E. Johnson, P. Šťastný), 62. Jones (Quincey)

Tampa Bay – Florida 4:7 (2:2, 1:2, 1:3)

Góly: 10. Purcell (Shannon, M.-A. Bergeron), 14. Hedman (A. Hall, N. Thompson), 37. Lecavalier (M..A. Bergeron, Gilroy), 51. Stamkos (Gilroy, M.-A. Bergeron) – 7. T. KOPECKÝ (Jovanovski, B. Campbell), 18. Weiss (Kulikov, B. Campbell), 23. Versteeg (Weiss, B. Campbell), 33. Bergenheim, 41. Versteeg (Fleischmann, Weiss), 56. Weiss (Versteeg, Jovanovski), 57. Garrison (B. Campbell, Versteeg)

Winnipeg – Pittsburgh 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 1. Wellwood (Burmistrov, Antropov), 19. Glass (Burmistrov) – 39. Z. Michálek (Letang, Cooke)

Edmonton – Nashville 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Góly: 46. T. Hall (Nugent-Hopkins, Horcoff), 48. R. Smyth (Horcoff), 60. Jones (Horcoff, R. Smyth) – 22. S. Kosticyn (Klein)

San Jose – Anaheim 2:3 (0:2, 1:0, 1:1) – Ľ. Višňovský (Anaheim) 0 + 1

Góly: 27. Vlasic (Mitchell, D. Murray), 52. Burns (J. Thornton, D. Boyle) – 10. Seläanne (S. Koivu, Ľ. VIŠŇOVSKÝ), 15. Selänne (S. Koivu, McMillan), 45. Perry (Lydman)

Viac k osobe Kris VersteegĽubomír VišňovskýMichal HandzušRonald PetrovickýTeemu SelänneTomáš Kopecký